Комунікація у сфері гендерної рівності

Наприкінці січня 2023 року розпорядженням Кабінету Міністрів було затверджено план заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівності, яку було схвалено ще у вересні 2020 року.

Сама Концепція спрямована на створення майбутнього, у якому кожна жінка та чоловік, що проживають в Україні, користуються рівними правами та можливостями, які необхідні для повноцінної участі в усіх сферах суспільного життя, без дискримінації, насильства та експлуатації. Метою Концепції є покращення розуміння в суспільстві суті та завдань державної гендерної політики та сприйняття її як невід’ємної складової демократичної та правової держави.

Реалізація схваленого плану передбачає втілення заходів для досягнення низки стратегічних цілей у період до 2025 року, зокрема:

• участь жінок у процесі прийняття рішень та політичній діяльності;
  • забезпечення рівного доступу жінок та чоловіків до правосуддя;
  • усунення насильства за ознакою статі;
  • розширення економічних прав та можливостей жінок, усунення гендерного розриву в оплаті праці та дотриманні трудових прав;
  • поєднання професійного та сімейного життя, формування відповідального материнства та батьківства;
  • Жінки.Мир. Безпека;
  • освіта з урахуванням гендерної тематики;
  • турбота про здоров’я, зокрема репродуктивне, тривалість життя та добробут жінок та чоловіків.

Інструментами та ресурсами, через які буде здійснюватися реалізація планованих заходів – це взаємодія з пресою, телерадіомовленням, Інтернет-виданнями, соціальними мережами, інформаційними агентствами; поширення рекламних матеріалів та поліграфічної продукції; проведення публічних виступів, дискусій тощо.
Після реалізації заходів затвердженого плану очікується, що будуть створені сприятливі умови для покращення сприйняття питання гендерної рівності в суспільстві, розуміння та підтримки основних принципів рівності, популяризації серед різних цільових аудиторій нетерпимості до всіх форм дискримінації, подолання усталених стереотипів стосовно гендерних ролей, а також укорінення у суспільстві стандартів рівності прав жінок і чоловіків.