Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

за 2017 рік

ШАНОВНО ГРОМАДО!  ШАНОВНІ ДЕПУТАТИ!

Позаду рік нашої з вами спільної роботи в об'єднаній громаді . Згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування», я, як селищний голова звітую про зроблене в 2017 році. У  своїй  діяльності   Мирненська   селищна рада  керується  Законом України «Про місцеве  самоврядування  в Україні», «Про звернення  громадян», Конституцією України  та іншими  законодавчими актами.

Станом на 01.01.2018 р. в нашій громаді проживає 4340 громадян. До селищної ради входить 7 населених пунктів.  Процес об’єднання був не легкий. За цей рік ми проробили разом чимало спільної  роботи. Відверто кажучи, багато було докладено зусиль, щоб запустить все як один механізм. Зміна порядку фінансування та підпорядкування нашої громади стали поштовхом до створення власних відділів: першим таким став відділ освіти, культури, молоді та спорту, за ним з’явився територіальний центр соціального обслуговування.  На початку року проведено перереєстрацію всіх бюджетних установ, затверджені Статути, положення. На всі будівлі бюджетних закладів виготовлено технічну документацію та  зареєстровано право власності за громадою ОТГ.

Всім здобуткам минулого року ми маємо  завдячувати, перш за все,  праці  та наполегливості  жителям  Мирненської територіальної громади  - працівникам селищної ради, комунальним службам, платникам  податку  до селищного  бюджету, підприємцям та   активним  громадянам, яким не байдужа доля  нашої громади.

Про сесії та виконкоми

На засіданнях сесій та виконавчого комітету в основному розглядалися питання врегулювання земельних відносин, фінансові питання та організаційні. Розглядалися депутатські запити, різного роду інформації та інше. З усіх порушених питань були прийняті відповідні рішення.

Значну увагу виконком селищної ради у 2017 році приділяв питанням охорони дитинства, опіки та піклування, здобуття дітьми дошкільної освіти, соціального захисту населення, надання матеріальної допомоги громадянам, які перебувають в складних життєвих обставинах, роботу комунальних підприємств та інші питання.                              

На виконання Закону України »Про доступ до публічної інформації «в частині забезпечення прозорості та відкритості діяльності суб’єктів владних повноважень постійно оновлюється інформація на офіційному веб- сайті селищної ради.  

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» до виконавчого комітету  надійшло 112 заяв про надання допомоги, відповідно до яких протягом року виплачено 125,0 тис.грн.., з них:

на проведення операції і лікування 89 заяв на суму – 96,3 грн.;

учасникам АТО  на суму – 9,5 тис.грн.;

на поховання  12 заяв на суму – 13,7тис.грн.;

на складні життєві обставини 11 заяв  на суму 5,5 тис.грн.;

Про звернення громадян 

До селищної ради за 2017 рік надійшло 2637 звернень, по яких надавалися роз’яснення, відповіді та були прийняті відповідні рішення. Основними у зверненнях громадян залишаються питання,  які виникають при переоформленні права власності на майно, приватизації земельних ділянок, оформлення субсидії, різних видів соціальних допомог  та вирішення соціально побутових питань. За звітний період виконкомом селищної ради видано 4239 довідки різного характеру.

Виконкомом селищної ради проводиться вчинення нотаріальних дій: з початку 2017 року вчинено 352 нотаріальні дії;  в тому числі зареєстровано 244 довіреностей, посвідчено 41 заповіт та інш.

                                 

Фінансова діяльність

З селищного бюджету в 2017 році  утримувались 14 установ, а саме: два будинки культури, два сільські клуби, два дошкільних заклади, три загальноосвітні навчальні заклади, дві амбулаторії та два ФАПи, апарат управління, а також за рахунок селищного бюджету проводяться видатки на соціальний захист та благоустрій населених пунктів селищної ради. 

Аналіз доходів по загальному фонду:

Дохідна частина при прийняті селищного бюджету по власним надходженням була затверджена в сумі 10408,7 тис.грн., в процесі виконання бюджету на протязі року дохідна частина  за рахунок її перевиконання збільшена на 3300 тис.грн.  Фактично надійшло власних доходів   в сумі 13708,7тис.грн. виконання складає 101,2%  Офіційні трансферти  надійшли в сумі 10666,8 тис.грн.   Загальна сума доходів бюджету за рік складає   27021,3 тис.грн., 101% до плану.

      Загальна сума видатків по загальному фонду по плану за  рік складає 23546,9 тис.грн.,  що становить 98,4% до річного плану.

 Видатки були спрямовані:    

- Соціально-культурна сфера – 14319,4 тис.грн, що займає 52,8 %, а саме:

-  освіта – 11283,7 тис.грн.;

-  охорона здоров'я – 1525,8 тис.грн.;

-  культура і мистецтво, фізична культура і спорт – 1021,1 тис.грн.;

-  соц.захист та соц.забезпечення – 488,8 тис.грн.;

- Житлово-комунальне господарство – 5651,9 тис.грн., займає 20,8%;

- Державне управління - 3555,0 тис.грн , займає 13,1%;

- Інші видатки – 3578,3 тис.грн., займає 13,2 %.

Залишок бюджетних коштів на рахунку банку по загальному фонду складає  899,3 тис. грн. Заборгованість по невиплаченим платежам на кінець року відсутня. Плата за оренду  приміщень орендарями та  їх комунальні послуги надійшли в повному обсязі – 14,94 тис.грн.

Завершений бюджетний 2017 рік дозволив на 100% забезпечити коштами захищені статті видатків, а саме: виплату заробітної плати працівникам органів місцевого самоврядування та працівникам бюджетних установ; своєчасно сплачувати за харчування вихованцям навчальних закладів, а також за спожиті енергоносії бюджетними установами.

По спеціальному фонду (власні надходження):

Дохідна частина виконана на 96%. При плані надходжень 236 тис. грн., фактично надійшло 227,67 тис. грн, невиконання затверджених показників виникло в зв'язку  з збільшенням кількості малозабезпечених, яким послуги з харчування надані бюджетними установами безкоштовно (на 20,9 тис.грн..)

Видаткова частина  спеціального фонду була спрямована на: освіта - на  придбання продуктів харчування – 121,2 тис. грн.; бюджетні установи – на придбання госп.матеріалів та ПММ- 76,5 тис.грн ;

по фонду зайнятості всього надійшло коштів в сумі 33,4 тис.грн., які направлені на виплату заробітної плати працівникам  на виконання громадських робіт (благоустрій на території громади).

Про освіту

    Діти нашої громади мають здобувати знання у комфортних умовах, тому ми взялися за вирішення ключових проблем навчальних закладів нашої громади. Для забезпечення енергоефективності були виділені кошти по програмі співфінансування на реконструкцію покрівлі та фасаду Мирненської ЗОШ І–ІІІ ст.. в сумі 1362,5 тис.грн. (загальна вартість проекту 4541,9 тис.грн.).

Проведено ремонт дошкільного підрозділу Каїрського НВК на суму 190,0тис.грн., що дозволило нам з 1 вересня  забезпечити дітей села Каїрка дошкільною освітою.

В Вадимській ЗОШ І–ІІІ ст.. облаштовано актову залу на суму 187,4 тис.грн.

В усіх школах за рахунок коштів ОТГ забезпечено харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій на суму 336,8 тис.грн (понад 194 чоловік). Також придбано обладнання на суму 265,8 тис.грн, в т.ч. комп'ютерна техніка, акустична система, кухонне обладнання (електроплита та холодильні шафи).

Дошкільні заклади отримали комп'ютерну техніку, оновлено оснащення харчоблоків: придбано електроплиту та пральну машину для ДНЗ «Калинка», для ДНЗ «Усмішка» - пилосос.

 

Культура та спорт

Галузь культури по ОТГ налічує три  бібілотеки, два будинки культури та два сільські клуби. Всі свята  в нашій громаді не проводяться без концертних програм. За кошти місцевого бюджету було придбано комп'ютерну техніку, музичне обладнання на суму 30,7 тис.грн.

Значно активізувалось спортивне життя в громаді: - протягом року наші  спортсмени  провели понад 30 спортивних заходів на базі нашого ОТГ, успішно виступила збірна команда Мирненськой ОТГ на Областній спартакіаді працівників культури, посівши друге місце. Спортивне життя – це не тільки тренування , змагання, свята, а це серйозна праця  по підготовці стадіону (покіс, прибирання трави, розмітка), ремонт спортивного залу, раздягалень, тенисної зали.

Протягом року виділялися кошти для підвозу учнів Мирненської ОТГ до місць проведення спортивних змагань серед шкіл Каланчацького району. Також за благодійні кошти ПП «ТріелАгро» було придбано інвентар для спортивного майданчику,  який навесні буде встановлений в с. Преображенка.

Охорона здоров’я

Медична галузь ОТГ налічує чотири лікувальні заклади, а саме Мирненська та Преображенська лікарські амбулаторії, Макарівський та Каїрський фельдшерсько-акушерські пункти. В 2017 році за рахунок субвенції з державного бюджету на умові співфінансування проведено капітальний ремонт покрівлі амбулаторії в с. Преображенка на суму 263,6 тис.грн. Для всіх амбулаторій закуплено комп'ютерну техніку на суму 28,7 тис.грн. Для Мирненської амбулаторії придбано шафу сухожарову – 14,0 тис.грн., для Преображенської амбулаторії – водонагрівач. Протягом року медичні заклади забезпечувалися медикаментами для надання первинної медичної допомоги та витратних матеріалів для проведення аналізів на суму 20,4 тис.грн.

 

Благоустрій та житлово-комунальне господарство

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад було придбано для комунального підприємства «Преображенка» екскаватор-наватажувач з навісним обладнанням та автомобіль-самоскид  - 2339,5тис.грн.;

Проведено ремонт доріг комунальної власності в смт Мирне, с.Преображенка, с.Каїрка на суму 943,2 тис.грн.;

Частково відновлено вуличне освітлення вулиць в смт. Мирне, доосвітлено села Преображенка та Макарівка;

Проведено ліквідацію стихійних сміттєзвалищ в населених пунктах громади – 184,0 грн.;

Здійснювалась оплата електроенергії на вуличне освітлення шести населених пунктів громади -70,3 тис.грн.;

Придбано подрібнювач деревини з транспортером;

Перераховано кошти КП «Селена» на придбання насосів на артезіанську свердловину для безперебійного водопостачання населення;

Перераховано кошти КП «Преображенка» на придбання бочки для відкачування нечистот, та кошти на ремонт насосів – 91,9 тис.грн.;

Надана дотація комунальним підприємствам для сплати за електроенергію:

КП «Селена» - 163,7 тис.грн. та КП «Преображенка» - 328,3 тис.грн., що дозволило підприємствам не піднімати ціни на водопостачання для населення;

Протягом року проводились заходи по обкосу трави, вирубки сухих дерев, чагарників з метою підтримання зеленого покрову газонів та зелених насаджень.

Встановлено в паркових зонах та на вулицях населених пунктів громади лавки та урни для сміття.   

Отже, можна зробити висновок, що ми протягом року зробили достатньо добрих справ, але не все задумане було виконано. Не скрізь загорілося вуличне освітлення, залишилися не відремонтованими дороги  до сіл Макарівка та Каїрка, а також дороги комунальної власності громади. Залишилась без утеплення Вадимська ЗОШ, в якій потрібно замінити старі вікна. Без дитячого майданчика поки залишаються діти сіл Ставки та Польове, без ремонту перебувають заклади культури. Але ми  на цьому не зупиняємося, ми працюємо відкрито, чесно, на благо наших людей, і всі розпочаті роботи будуть продовжуватись у 2018 році. Сподіваюся на подальшу співпрацю і взаєморозуміння з кожним.

 

З повагою голова Мирненської ОТГ

Сучок Андрій Миколайович

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь