Херсонська область, Каланчацький район

Новини Терцентру

«До планування сім’ї потрібно підходити відповідально!»

З 10 по 17 травня проходив Всеукраїнський Тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Часто поняття «репродуктивне здоров’я» розуміють у вузькому сенсі – як фізіологічні та фізичні умови, що дають змогу відтворювати здорове потомство. Але репродуктивне здоров’я складається з декількох компонентів: сексуальне здоров’я, планування сім’ї та безпечне материнство і батьківство. Охорона репродуктивного здоров’я – це система заходів, спрямованих на появу здорового потомства і планування сім’ї; захист від хвороб, що передаються статевим шляхом, та лікування захворювань репродуктивної системи; запобігання дитячій та материнській смертності. У нашому суспільстві, на жаль, поширені певні стереотипи щодо стосунків між жінками та чоловіками у питаннях збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Наприклад: «Лише жінка повинна думати про контрацепцію», «Якщо подружжя не має дітей, то це проблема жінки», «Вагітність дівчини – виключно її провина», «Секс з використанням презерватива не приносить чоловікам задоволення», «Чоловік працює – жінка народжує», «Аборт вирішує проблему». Потрібно знати, що відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку. Дуже важливо знати методи запобігання небажаної вагітності. Це допоможе уникнути аборту – шкідливої та небезпечної для здоров’я жінки операції. Всесвітня організація охорони здоров’я приділила особливу увагу підтримці здоров’я молоді, кращій її підготовці до виконання своїх обов’язків. За даними останніх досліджень, особливо гострою за останні десять років стала проблема сексуальної активності підлітків. Третина всіх українських підлітків розпочинають статеве життя у віці 14-15 років, уже в школі мають по декілька сексуальних партнерів, не використовують засобів захисту або користуються презервативами час від часу. Як наслідок такої поведінки спостерігається зростання незапланованих вагітностей і абортів, а також інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ. Слід пам’ятати, що міцна родина, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу, а дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.

10:36:28 19.05.2020

Стоп, паніка: в Україні запрацювала безкоштовна гаряча лінія професійної підтримки

Що робити, якщо страшно? Як не піддаватися паніці та зберігати психічне здоров’я? У цьому допоможуть фахівці гарячої лінії «Стоп, паніка». Фахівці з багаторічним досвідом роботи в сфері психічного здоров’я готові підтримати вас у складних життєвих ситуаціях, що виникли внаслідок пандемії коронавіруса, будь то підтверджений COVID-19, проблемні питання з родичами, втрата роботи або бізнесу. Спеціалісти з психічного здоров’я гарячої лінії «Стоп, паніка» щодня безкоштовно, анонімно, кваліфіковано нададуть консультації людям, які переживають психологічну нестабільність, панічні настрої, невпевненість у завтрашньому дні та інші.

08:19:51 15.04.2020

Упродовж квітня місяця в Мирненській ОТГ представники найбільш вразливих верств населення отримають продуктові набори

Безпосередньо, 2 квітня, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Мирненської селищної ради отримали від працівників ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» 72 продовольчих наборів і відразу їх почали отримувати мешканці смт Мирне, с.Преображенка, с.Макарівка, с.Польове, с.Каїрка, с.Ставки, с.Памятник Мирненської селищної ради.

10:38:33 09.04.2020

ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТНА СІМ’Я І ЯК СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?

26 січня 2016 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

15:28:13 10.02.2020

Уникнути пожежі можна!

04 лютого 2020 року провідний інспектор Каланчацького РС ГУ ДСНС України у Херсонській області лейтенант служби ЦЗ О.В.Лесюк провела інструктаж з пожежної безпеки для працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для сім`ї. дітей та молоді Мирненської селищної ради. Основною метою заходу було провести роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки. Також під час заходу фахівець ДСНС розповів працівникам правила користування вогнегасником та порядок дій на випадок пожежі.

15:02:02 10.02.2020