«БІЛИЙ ЗАМОК» ФАЛЬЦ-ФЕЙНІВ У СЕЛІ ПРЕОБРАЖЕНКА

Село Преображенка розташувалось на самісінькій межі із Автономною Республікою Крим. Засноване воно у 1791 році полковником Дмитром Куликовським і є ровесником міста Каховки, але пізніше перейшло у власність родини Наришкіних. У 1845 році село придбав Фрідріх Іванович Фейн, який збудував тут великий кінний завод. Під час Східної (Кримської) війни він поставляв до війська тяглових та кавалерійських коней. В знак подяки, імператор Олександр ІІ, після закінчення бойових дій, проїжджаючи через Преображенку подарував Фрідріху чудовий перстень з чорним діамантом. У 1872 році маєток успадкував внук Фрідріха Густав Іванович Фальц-Фейн, але за угодою зі своїм старшим братом Едуардом, не оселився в ньому, а виїхав за кордон. Справа в тому, що брати закохалися в одну дівчину Софію Богданівну Кнауф, але за династичними правилами старший мав одружитися першим, не зважаючи на те, що наречена відповідала взаємністю саме Густаву. Після смерті брата, Густав у 1885 році все ж таки одружився на своїй коханій.

08:47:50 27.05.2021