Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за І квартал 2019 року

Дата: 26.04.2019 08:07
Кількість переглядів: 599

Станом на 31.03.2019 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 4013 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1408, фізичних осіб – 2585, з них з найманою працею (роботодавців) – 573 та 20 членів фермерських господарств.

Протягом І кварталу 2019 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, на поховання; проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За І квартал 2019 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 1230476 грн. 29 коп., а саме:

  • загальне захворювання - 661 630,61 грн.;
  • невиробничі травми – 113 341,34 грн.;
  • реабілітаційне лікування – 2421,60 грн.;
  • допомога по вагітністі та пологах – 379 144,08 грн.;
  • догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 39 932,66 грн.;
  • допомога на поховання – 16 400,00 грн.;
  • нещасний випадок на виробництві – 17 606,00 грн.

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України  у І кварталі 2019 року скористалося 2 застраховані особи (по одній особі за кардіо – пульмонарним і м’язово – скелетним профілем медичної реабілітації). Відшкодовано Фондом витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 23400,00 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 1026955,70 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 126455,80 грн. та одноразової допомоги   потерпілому у разі втрати працездатності на загальну суму 13578,92 грн.

Станом на 01 квітня  2019 р. зазначені виплати у відділенні отримують 128 потерпілих та членів їх сімей, з яких 118 чол. ( 92%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 10 чол. ( 8 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 118  потерпілих 68% ( 82 особи) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 12 чол., ІІІ групи - 66 чол. Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі (члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 419094,90 грн., що становить майже 41 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

Скадовським відділенням проведено перерахунок страхових виплат потерпілим на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 20 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», в якій затверджено коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 01 березня 2019 року у розмірі 1,05. Загальна сума зростання щомісячної страхової виплати  потерпілим та членам їх сімей складає 16872,54 грн.

Середній розмір призначеної щомісячної грошової суми у разі стійкої втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та грошової суми щомісячної страхової виплати особам, які мають право в разі втрати годувальника на одного одержувача склав 2674,36 грн., проти 2619,54 грн. в минулому році.

З метою перевірки цільового використання коштів Фонду страхувальниками, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 3 перевірки щодо обґрунтованості поданих заяв-розрахунків. За результатами перевірок виявлено фінансових порушень на суму 938,31 грн., які в повному обсязі сплачено на рахунок Фонду.

За І квартал 2019 року Скадовським відділенням, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, був накладений один адміністративний штраф щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 136,00 грн. Суму адміністративного штрафу було сплачено своєчасно та в повному обсязі.

 

Профілактика виробничого травматизму у I кварталі 2019 року

 

Протягом I кварталу 2019 року Скадовським відділенням зареєстровано один нещасний випадок пов'язаний з виробництвом, який стався в ФОП Павленко І.М., причиною якого став незадовільний для пересування під час ожеледиці стан території та особиста необережність потерпілої. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося зростання на 1 нещасний випадок пов'язаний з виробництвом.

         На виконання завдань, покладених на Фонд соціального страхування України по проведенню профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, відповідно до затвердженого плану робіт, графіка перевірок  страховим експертом з охорони праці відділення в цьому І кварталі 2019 року було  організовано та проведено 4 планові і 2 позапланові перевірки стану охорони праці.  Під час  проведення перевірок виявлено 88 порушень та недоліків нормативно - правових актів з  охорони праці. Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками,  службами охорони праці та іншими  відповідальними спеціалістами було проведено  9 нарад та 2 «круглих столи» з питань  організації роботи з профілактики нещасних випадків  на підприємствах, в установах та організаціях ( ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", Ясла/садок № 6" Теремок", Ф/Г "Урожай ", СТОВ "Восход", Скадовське управління водного господарства, Скадовський технікум ВДНЗ "Херсонський ДАУ" та ін.). Під час проведення таких заходів було розповсюджено 128 одиниць нормативно – правових  актів  з охорони праці (інструкцій, програм навчання та  стажування  працівників та ін.).

         З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надані 60 консультацій з питань дотримання вимог Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України»,  «Про охорону праці», «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» та інших нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", СНВК "Академічна гімназія", ФОП Білоус, Новомиколаївська ЗОШ, КЗ Ясла/садок №6 "Теремок", КП "Антонівка",  Михайлівська ЗОШ,  КП "Водне господарство",  Новомиколаївська ЗОШ, ПрАТ АПО "Красний чабан", Ф/Г "Урожай ", СТОВ "Восход, ПАТ "БМУ -24", СФГ "Філенко " та ін.

Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці на 11 підприємствах підпорядкованих районів страховим експертом з охорони праці надана допомога в розробці та впровадженні в дію ефективної системи управління охороною праці, а також у розробці на підприємствах 90 комплексно-профілактичних заходів з метою досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці і безпеки виробництва.

Страховим експертом з охорони праці прийнято участь у засіданні 14 комісій  з перевірки знань 166 працівників з питань охорони праці на підприємствах: Скадовське управління водного господарства, Скадовська філія ДП "Адміністрація морських портів України", КП "Антонівка" та СГВК "Лідія".

Також постійно на сайтах Скадовської та Каланчацької РДА, Мирненської та Каланчацької ОТГ страховим експертом з охорони праці розміщуються для ознайомлення та врахування в роботі інформаційні матеріали про зміни в законодавстві з охорони праці.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь