Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Голова акціонерного товариства на Херсонщині відсудив собі будівлю сільради

Дата: 06.05.2019 10:50
Кількість переглядів: 764

Судова тяжба між громадою села Преображенка Херсонської області та підприємством, яке успадкувало радгоспне майно, тягнулася близько десяти років. Крапку в цій історії недавно поставив Одеський апеляційний суд.

У будівлі сільради обслуговують жителів семи сіл. Новина про те, що воно тепер має приватного власника, неабияк обурила людей. "Воно будувалося суто для сільської ради, без всяких розмов", - кажуть вони. Селяни наполягають, що приміщення має використовуватися саме по цьому призначенню.

Двоповерхова будівля на 150 квадратних метрів побудували в 1980-х роках. Після розпаду радгоспу-мільйонера "Червоний чабан" там створили акціонерне товариство, селяни самі вибрали його голови. "Він, коли будувалося це будівля, він був ніким, він був звичайним свинарем", - згадують вони. Але згодом голова товариства викупив у людей більшість акцій, тому тепер вони не можуть впливати на діяльність підприємства, ферми і гаражі якого вже зруйновані і розібрані:

"Було 150 машин, 120 тракторів, 43 комбайни. Нікому з акціонерів нічого не дісталося. Навіть лопати ніхто не взяв ". З тих пір, коли радгоспне майно перейшло в приватні руки, почалися суди, що тривають донині. "Будівля постійно було в судах, його намагалися забрати, до мене ще судилися тут двоє глав ще, виходить, і я дев'ять років", - говорить голова Мирненська об'єднаної громади Андрій Сучок.

Останнє рішення надійшло від Одеського апеляційного суду - будівля сільради фактично визнали власністю підприємства. Для чого його керівнику ще і будівля сільради, люди тільки припускають: продати, розібрати або зробити там свій офіс з видом на завод "Кримський Титан". Від села до лінії розмежування з окупованих Кримом лише 800 метрів, навколо прикордонна зона. Власник акціонерного товариства коментарів не дає, тому що терміново виїхав у відрядження, секретарка номер телефону шефа не дає, а юрист відповідає просто:

"Я нічого не буду говорити. Тому що не хочу". Селяни звернулися до вищого господарського суду, прокуратури і поліцію, тому що нібито підприємство, яке намагається відсудити сільрада, ще й не платить податок за землю, на якій розташовані приватизовані раніше будівлі. Тому протистояння триватиме, як і з'ясування права власності на споруду.

За інформацією національного антикорупційного порталу Антикор

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь