Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за 9 місяців 2019 року та профілактика виробничого травматизму за 9 місяців 2019 року

Дата: 28.10.2019 11:11
Кількість переглядів: 694

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за 9 місяців 2019 року

Фото без описуСтаном на 30.09.2019 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 4034 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1411, фізичних осіб – 2598 та 25 членів фермерських господарств.

Протягом 9 місяців 2019 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сімї), по вагітності і пологах, на поховання; проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За 9 місяців 2019 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 4805409 грн. 48 коп., а саме:

- загальне захворювання – 1911955,57 грн.;

- невиробничі травми – 524157,68 грн.;

- реабілітаційне лікування – 2 421,60 грн.;

- допомога по вагітності та пологах – 2089610,15 грн.;

- ортопедичне протезування – 1 339,88 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 160260,44 грн.;

-  допомога на поховання – 45100,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 70564,16 грн.

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за 9 місяців 2019 року скористалося 5 застрахованих осіб ( дві особи за кардіо - пульмонарним і три особи за м’язово - скелетним профілем медичної реабілітації). Відшкодовано Фондом витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 64800,00 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника на загальну суму 3145074,04 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 421009,99 грн. та одноразової допомоги потерпілому у разі втрати працездатності на загальну суму 12409,66 грн.

Станом на 01 жовтня 2019 р. зазначені виплати у відділенні отримують 124 потерпілих та членів їх сімей, з яких 116 чол. ( 93,5%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 8 чол. ( 6,5 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 116  потерпілих 70% ( 81 особи) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 11 чол., ІІІ групи - 66 чол.

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особице потерпілі ( члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 1281729,15 грн., що становить майже 41 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

Середній розмір призначеної щомісячної грошової суми у разі стійкої втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та грошової суми щомісячної страхової виплати особам, які мають право в разі втрати годувальника на одного одержувача склав 3012,52 грн., проти 2541,42 грн. в минулому році.

З метою перевірки дотримання вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильного їх використання страхувальниками, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 22 перевірки, за результатами яких виявлено неправомірні витрати коштів Фонду та накладено штрафних санкцій на загальну суму 20447,84 грн. Фінансові санкції сплачено своєчасно та в повному обсязі на рахунок Фонду.

За 9 місяців 2019 року, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, було застосовано 4 адміністративні штрафи щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообовязкового соціального страхування на загальну суму 544,00 грн. Суму адміністративних штрафів було сплачено своєчасно та в повному обсязі.

Профілактика виробничого травматизму за 9 місяців 2019 року.

Протягом 9 місяців 2019 року Скадовському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Херсонській області не надходили повідомлення від медичних закладів, підприємств, установ та організацій Скадовського та Каланчацького районів про нещасні випадки та профзахворювання. 

З метою контролю за станом профілактичної роботи, створенням безпечних і нешкідливих умов праці страховим експертом з охорони праці Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  в Херсонській області перевірено  14  підприємств - страхувальників (Комунальний заклад «Каланчацька центральна  районна лікарня», Спортивно - оздоровчий табір «Буревісник» ХДУ, Володимирівська сільська рада Скадовського району Херсонської області, Красненська  ЗОШ І-ІІІ ступенів Скадовської райради Херсонської області та інш). В результаті перевірок виявлено 211 порушень законодавчих актів про охорону праці, видано 14 подань керівникам підприємств. При перевірках страховим експертом з охорони праці відділення звертається увага на проходження працівниками зайнятих на роботах з підвищеної небезпеки  (щорічного навчання), проведення інструктажів (вступних, первинних, цільових та повторних), атестації робочих місць за умовами праці, а також на забезпеченість працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Особлива увага приділяється проведенню на підприємствах медоглядів, їх якості та заходам по виконанню рекомендацій заключних актів медоглядів.

Для покращення функціонування системи управління охороною праці на підприємствах  підпорядкованих районів страховим експертом з охорони праці відділення  було організовано і проведено - 4 семінари, 26 нарад та 5 круглих столів зі спеціалістами служб з охорони праці та відповідальними особами з охорони праці. Прийнято участь в роботі 51 комісії з питань охорони праці та перевірки знань з питань охорони праці  працівників, які зайняті на роботах з підвищеної небезпеки.

Протягом зазначеного періоду з метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці відділення надано страхувальникам 169 консультацій з питань дотримання вимог Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України»,  «Про охорону праці» та «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

Також з метою досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці і безпеки виробництва зі спеціалістами з охорони праці підприємств, установ та організацій підпорядкованих районів страховим експертом з охорони праці відділення  була надана дієва допомога у розробці 272 комплексних і профілактичних заходів. Всього серед підприємств страхувальників розповсюджено 375 одиниць нормативно – правових актів та пам'яток з охорони праці.

Скадовське відділення продовжує працювати над підвищенням рівня заходів, спрямованих на забезпечення реалізації державної політики у сфері державного соціального страхування, профілактики виробничого травматизму, створення безпечних умов праці на підприємствах, в установах та організаціях і нагадує, що з 1 липня 2019 року діє новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.19 р. № 337.

Для отримання детальної консультації просимо звертатись до Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за телефоном: (05537) 5-31-83


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь