Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Про підсумки роботи Скадовського відділення та профілактика виробничого травматизму за 2020 рік

Дата: 28.04.2020 14:48
Кількість переглядів: 614

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за І квартал 2020 року.

Станом на 31.03.2020 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 3980 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1417, фізичних осіб – 2528, з них з найманою працею (роботодавців) – 637  та 35 членів фермерських господарств.

   Протягом І кварталу 2020 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, на поховання; проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За І квартал 2020 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 1 195 746 грн. 59 коп., а саме:

- загальне захворювання – 496 682,27 грн.;

- невиробничі травми – 107 568,34 грн.;

- реабілітаційне лікування – 3 800,40 грн.;

- допомога по вагітності та пологах – 506 785,16 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 65 208,02 грн.;

-  допомога на поховання – 8 200,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 7 502,40 грн.

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України у І кварталі 2020 року скористалася 1 застрахована особа (кардіо-пульмонарний профіль медичної реабілітації). Відшкодовано Фондом витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованої особи після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 12 027,00 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 1047067,31 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 56413,94 грн.

Станом на 01 квітня 2020 р. зазначені виплати у відділенні отримують 124 потерпілих та членів їх сімей, з яких 115 чол. ( 93%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 9 чол. ( 7 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 115 потерпілих 69% ( 80 осіб) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 11 чол.,  ІІІ групи - 65 чол. 

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі

(члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 431317,08 грн., що становить майже 41 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

     Середній розмір призначеної щомісячної грошової суми у разі стійкої втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та грошової суми щомісячної страхової виплати особам, які мають право в разі втрати годувальника на одного одержувача склав 2814,70 грн., проти 2762,41 грн. в минулому році.

     Також у  квітні місяці проведено щорічний перерахунок страхових виплат потерпілим (членам їх сімей ) станом на  01 березня на коефіцієнт 1,11%. В результаті перерахунку збільшено розмір страхових виплат на  37,9тис. грн.

З метою перевірки дотримання вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильного їх використання страхувальниками, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 14 перевірок, за результатами яких виявлено неправомірні витрати коштів Фонду та накладено штрафних санкцій на загальну суму 12 501,56 грн. Фінансові санкції сплачено своєчасно та в повному обсязі на рахунок Фонду.

За І квартал 2020 року, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,  було накладено 7 адміністративних штрафи щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 952,00 грн. Суму адміністративних штрафів було сплачено своєчасно та в повному обсязі.

Стан травматизму та профілактика виробничого  травматизму у кварталі 2020 року.

Протягом I кварталу 2020 року до Скадовського відділення  не надходили повідомлення від роботодавців та екстрені повідомлення від медичних закладів з посиленням на нещасні випадки пов'язані з виробництвом. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося зменшення на 1 нещасний випадок пов'язаний з виробництвом.

     Для вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах, установах та організаціях підпорядкованих районів страховим експертом з охорони праці відділення організовані і проведені відповідно до затверджених планів робіт 4 планові перевірки стану охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах та в їх відокремлених підрозділах. В ході перевірок на цих підприємствах були виявлені 42 порушення нормативно - правових актів з охорони праці.

   Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками, службами охорони праці та іншими відповідальними спеціалістами підприємств були організовані і проведені 9 нарад з питань організації роботи та профілактики нещасних випадків в ПрАТ "Каланчацький маслозавод", Скадовському краєзнавчому музеї, КНП "Скадовська ЦРЛ", ПП "Медіа компанія "Чорноморець", ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", Ясла садку №6 "Теремок", ПП "Поярков", Скадовській філії ДП "Адміністрація морських портів України", а також  2 «круглих столи»  в Скадовському УВГ та ПСК «Хлібокомбінат Скадовського РайСТ» на тему:"Безпека здоров'я та дотримання правил охорони праці на робочих місцях".

         З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надано 49 консультацій з питань дотримання вимог нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах підпорядкованих районів. Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці на 21 підприємстві надана методична допомога по доопрацюванню СУОП, а саме: розроблення  положень про службу охорони праці; порядку проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці; програм навчання та стажування працівників; інструкцій з охорони праці по професіям; розробленні колективних,  комплексних та  профілактичних заходів.  Також внесені пропозиції по проведенню атестації робочих місць за умовами праці, проведення медичних оглядів, забезпечення працівників ЗІЗ та інше. Під час проведення таких заходів було розповсюджено 147 одиниць нормативно – правових актів  з охорони праці

    З 01.01.2020 р. по 30.03.2020 р. страховим експертом з охорони праці прийнято участь у засіданні 11 комісій з навчання та перевірки знань 215 працівників зайнятих на роботах з підвищеної небезпеки.

   У лютому 2020 року завершено конкурс  дитячих малюнків на тему:«Охорона праці очима дітей - 2020». За підсумками конкурсу комісіями Скадовського та Каланчацького районів відібрані найкращі роботи учасників Конкурсу та визначенні 16 переможців. Призові місця отримали учні: Байлук Кіра - учениця Скадовського центру дитячої та юнацької творчості; Кос Вікторія - учениця Скадовської СЗОШ "Академія творчості"; Гаврилюк Софія - учениця Новомиколаївської ЗОШ; Тодорчук Гліб - учень Шевченківської ЗОШ; Конькова Ганна - учениця Новомиколаївської ЗОШ, Брязгунова Анна, учениця Петропавлівської ЗОШ, Кушнірук Назар - учень Новопавловського НВК, Мироненко Алевтина- учениця Олександрівської ЗОШ, Уютова Аліна та Андрощук Аліна - учениці Роздольненського НВК та інш. Всі переможці Конкурсу нагороджені дипломами, подяками та цінними подарунками від Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області. Роботи переможців Конкурсу були направлені до Головного управління Держпраці в Херсонській області для підбиття підсумків Конкурсу на регіональному рівні. За підсумками журі Головного управління Держпраці в Херсонській області друге місце зайняла учениця Скадовської школи мистецтв Кіра Цой. Дякуємо всім дітям, учням та вихованцям центрів дитячої творчості, які активно долучилися до участі в конкурсі «Охорона праці очима дітей - 2020».

 

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року

 

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі

можуть врятувати життя

 

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення

Дня охорони праці в Україні у 2020 році

 

Фото без описуЗгідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці. Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка розпочалася в Китаї, згодом охопила Південну Корею, Іран, країни західної Європи, а сьогодні вже панує у всьому світі. Тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці в Україні, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав досі нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль.

Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектору. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені в боротьбу». Того ж дня постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які в подальшому уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю –справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.

Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.

Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обов’язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.

Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома,та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження  життя та здоров’я працівників.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь