Подаруй дитині радість виховання у сім’ї «Візьміть дитину у родину»

Дата: 01.07.2020 14:33

Кожна дитина хоче жити в сім’ї і відчувати тепло і затишок сімейного оточення, проте не всі діти мають таку можливість (немає батьків або інших родичів, які могли б піклуватися про дітей, або батьки хворіють). В таких випадках прийомна сім’я – це шанс дитині-сироті чи дитині позбавленій батьківського піклування вирости в сімейному оточенні та отримати батьківську любов і піклування.

Що ж таке прийомна сім’я?

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування(«Положення про прийомну сім’ю», затверджено Постановою КМУ від 26.04.2002 року №565).

Щоб стати прийомними батьками необхідно:

• ваше бажання допомогти дітям;
  • задовільний стан здоров’я;
  • відповідні житлові умови;
  • зібрати необхідні документи;
  • пройти навчання та отримати рекомендацію про те, що ви можете бути прийомними батьками;
  • і нарешті, чекати нагоди, щоб прийняти у свою сім’ю дитину або декілька дітей.

Прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які:

• визнані у встановленому порядку дієздатними;
  • мають постійне місце проживання та постійний заробіток(дохід);
  • не були позбавлені батьківських прав;
  • за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
  • не мають психічних хвороб, алкогольної чи наркотичної залежності;
  • не були засуджені за вчинення важкого злочину;
  • пройшли курс підготовки кандидатів на створення прийомних сімей.

Документи які необхідні для створення прийомної сім’ї:

• копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
  • довідка про склад сім’ї (форма №3);
  • копія свідоцтва про шлюб (розлучення);
  • довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;
  • довідка про доходи за останні 6 місяців;
  • письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім’ї, засвідчена нотаріально;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки;
  • рекомендація обласного центру соціальних служб щодо включення кандидатів на створення прийомної сім’ї у банк даних сімей потенційних прийомних батьків;
  • довідка про наявність відсутність судимості для кожного з заявників.

Держава бере на себе підтримку прийомної сім’ї:

• зберігає за прийомною дитиною статус дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування і всі відповідні пільги;
  • надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному з прийомних батьків;
  • забезпечує соціальне супроводження прийомної сім’ї спеціалістами центру соціальних служб, які допомагають у вирішенні та узгодженні поточних питань сім’ї.

На дітей, які виховуються у прийомних сім’ях, виплачується щомісячна державна соціальна допомога: з 1 січня 2020 року в Україні збільшено виплати для сімейних форм виховання дітей. Так згідно з постановою Кабінету Міністрів, із 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Це зроблено з метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу.

Крім того підвищився розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожного дитину-вихованця та кожну прийомну дитину, до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Прийомні батьки мають першочергове право на усиновлення прийомної дитини.

Якщо Ваше серце наповнює любов до дітей та маєте бажання взяти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити прийомну сім’ю дитячий будинок сімейного типу за детальнішою інформацією звертайтеся до фахівців комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Мирненської селищної ради» смт Мирне, вулиця Шевченка, 33, тел. 3-91-41.