Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Запровадження запобіжних заходів щоб зупинити СOVID-19 на робочих місцях

Дата: 25.09.2020 08:08
Кількість переглядів: 499

Фото без описуЗ метою протидії поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусною  інфекцією COVID-19, рекомендуємо всім роботодавцям приєднатися до розроблення  профілактичних заходів,  щоб зупинити поширення коронавірусної хвороби  (COVID-19)  в нашій країні. Запроваджені своєчасно профілактичні заходи, можуть скоротити втрачені робочі дні через хворобу COVID-19 на  робочих місцях, а саме:

1.Переконайтесь, що робочі місця ваших працівників чисті та гігієнічні

Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом).

Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежитєм (кашлем) на роботі.

Проведіть мінітренінг «Як правильно використовувати захисну маску». Перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним розчином.

  • Одягати маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою.
  • Не торкатися маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом.
  • Якщо маска матиме ознаки сирості, замініть її на нову, не використовуйте одноразової маски повторно.
  • Безпечно знімати маску, торкаючись її тільки заду  (не торкайтеся передньої частини маски).
  • Використану маску відразу викиньте в смітник.

Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.

2 Потрібно сприяти регулярному та ретельному миттю рук працівниками.

Розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць). Подбайте, щоб ці диспенсери були розміщені та регулярно заправлені.

Поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцям з охорони праці щодо здоров’я працівників.

3. Частіше провітрювати приміщення.

Доступ чистого повітря на робочому місці перешкоджає розповсюдженню вірусів.

Розмістіть плакати (постери), що пропагандують чисте повітря на робочих місцях.

4. Дотримуватися дистанції.

Триматися  від людей на відстані мінімум   1 - 1,5 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура.

Поєднуйте такі заходи з іншим комунікаційними заходами ( позапланові інструктажі  з працівниками, навчання з пропаганди гігієни  праці).

Саме виконання вимог щодо гігієни праці на робочих місцях перешкоджає поширенню COVID-19.

5. Перед відрядженням працівників

Уникайте направлення у відрядження працівників, які можуть піддаватися більшому високому ризику інфікування та розвитку ускладнень (наприклад, осіб літнього віку співробітники, що мають такі захворювання, як цукровий діабет, захворювання серця та легенів, тощо) в райони, де COVID-19 поширюється.

Розгляньте питання про видачу або придбання  працівниками, які збираються подорожувати невеликими пляшками (до 100 мл) дезінфікуючих засобів для рук на основі спирту. Це може полегшити регулярне миття рук.Заохочуйте працівників регулярно мити руки та триматися не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають

Переконайтесь, що працівники знають, що робити та до кого звертатися, якщо їм погано під час відрядження.

6. При  повернені  працівників  з відрядження

Співробітники, які повернулися з відрядження, де розповсюджується COVID-19, повинні контролювати симптоми протягом 14 днів та проводити виміри температури тіла двічі на день.

Якщо у них навіть м’який кашель або не дуже висока температура (тобто температура 37,3 С і більше) вони повинні залишатися вдома і самоізолюватися тобто уникати близького контакту (один метр або ближче) з іншими людьми, включаючи членів сім’ї.

7. Підготовка  та дії  у випадку, якщо COVID-19 потрапить у ваш колектив

Поміркуйте, як визначити осіб, які можуть перебувати в зоні ризику та підтримайте їх, де допускайте випадків дискримінації осіб, які працюють на Ваших робочих місцях.

Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого           респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла),  негайно їх керівник  відправляє до  додому. Вони  залишаються  на  самоізоляції та повідомляють сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.

У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.

Сюди можна віднести осіб, які нещодавно їздили у райони інфікування COVID-19, осіб, які мають інші серйозні захворювання (наприклад, з діабетом, захворюванням серця та легенів, інші хвороби, які пов’язані з віком).

Якщо у Вашій організації зафіксовано спалах COVID-19, порадьте працівникам  уникати громадського транспорту, місць скупчень людей.

8. Дистанційна робота та відпустки

За можливості, необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» роботодавець може доручити працівникові, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, за його згодою відпустку. У першу чергу необхідно зменшити ймовірність зараження осіб з підвищеним ризиком, до яких належать люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями, що піддаються більшому ризику розвитку серйозних ускладнень, спричинених COVID-19.

Відповідно до статті 80 КЗпП України щорічна відпустка за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, як виняток, може бути перенесена на інший період. Якщо у працівника  є невикористані дні відпусток, то за його бажанням (на підставі особистої заяви) та за згодою роботодавця може бути надана щорічна основна або додаткова відпустка, а також інші оплачувані відпустки, передбачені законодавством (відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А, I групи та інші).

При виникненні додаткових питань звертатися до Скадовського відділення управління Фонду соціального страхування України в Херсонській області за телефоном – 0553753183.

 

Як оплачувати лікарняні під час простою?

 

Фото без описуФонд соціального страхування України нагадує, що всесвітня організація охорони здоров’я 11.03.2020 оголосила пандемію короновірусу в світі. Україна запровадила адаптивний карантин, наслідком якого є призупинення занять в школах, вищих навчальних закладах та дошкільних навчальних закладах.

Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти України від 15.04.1993 р. №102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин (сільгоспроботи, епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

При відсутності такої роботи час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю України.

Статтею 113 КЗпПУ визначено, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Згідно ст.34 КЗпПУ Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Законом України від 23.09.1999 р. №1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.

Враховуючи зазначене, у разі якщо застрахована особа не здійснює трудову діяльність (підприємство не працює та не оформлено простій) та не нараховується заробітна плата, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається.

 Якщо під час простою підприємства не з вини працівника з оплатою не нижче від двох третин тарифної ставки, передбачено вихід працівника на роботу і у зв'язку із настанням тимчасової непрацездатності ним було втрачено право на таку виплату (оплату за час простою), йому призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності та обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. №1266.

Додатково нагадуємо, що у відповідності до статті 23 Закону, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Для отримання більш конкретних роз’яснень звертайтеся до Скадовського відділення за телефоном: (0237) 5-35-61.

Скадовське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України

в Херсонській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь