Переваги легальних трудових відносин

Дата: 21.10.2020 13:04

Фото без описуКожен громадянин повинен пам’ятати, що нелегальні трудові відносини не мають юридичних підстав для оплати праці, роботодавець завжди може відмовитись від своїх слів та обіцянок щодо виплати заробітної плати.

Робота без офіційного оформлення трудових відносин – це позбавлення найманого працівника соціальних гарантій:

• Право на зарплату в розмірі, який не може бути меншим, ніж це встановлено законом;
  • Право на збереження заробітку під час відпусток і лікарняних;
  • Право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у вихідні;
  • Право на оплату в період зупинки чи скорочення діяльності;
  • Право на стягнення коштів за період затримки розрахунку або видачі трудової книжки у день звільнення, нарахування страхового стажу для призначення пенсій та інше.

Нелегальна зайнятість – безправність працівника та відсутність можливості захистити свої трудові права у разі конфлікту з роботодавцем.

Роботодавець, який позбавляє права найманого працівника на офіційне працевлаштування, в першу чергу сам порушує закон, а також відбирає у працівника право на захист трудових прав, соціальні гарантії та на достойний рівень пенсії у майбутньому, зменшує соціальні та економічні можливості місцевих громад!

Провідний фахівець з питань зайнятості

Каланчацької районної філії

Херсонського ОЦЗ