Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Увага! Важлива інформація

Дата: 09.12.2020 16:09
Кількість переглядів: 2702

Фото без опису

Як змінити постачальника газу без зайвих клопотів?

Зміна постачальника газу

Із 1 липня в Україні спростили процедуру зміни постачальника газу.

Тепер постачальника можна обирати та змінювати майже як інтернет-провайдера. Споживачу достатньо лише подати заявку та мінімальний пакет документів новій компанії. Можна навіть онлайн.

Далі всіма бюрократичними питаннями опікуватиметься саме новий постачальник. На все про все має йти не більше трьох тижнів. Тож за потреби змінити проблемного постачальника буде нескладно. І домогосподарства вільно обиратимуть найкращий для себе варіант.

Драйвером подальших процесів стає новий постачальник газу, зацікавлений залучити нового клієнта. Людям більше не потрібно йти до діючого постачальника, розривати з ним договір та отримувати довідку про відсутність заборгованості.

Перехід відбудеться автоматично. Під час переходу людині не відключатимуть газ. Змінити постачальника газу можуть мешканці як приватних, так і багатоквартирних будинків.

Алгоритм дій споживача, який має намір змінити постачальника, доволі простий:

1. Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику такі документи:

 • документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);
 • документ, що посвідчує особу споживача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника)

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.

Основні новації у порядку зміни постачальника

НКРЕКП внесла зміни до Правил постачання природного газу, затверджених постановою від 30.09.2015 № 2496, суттєво спростивши процедуру зміни постачальника:

 • Споживач, який має намір змінити постачальника газу, лише подає заяву новому постачальнику.
 • Споживач не контактує з діючим постачальником та не зобов’язаний отримувати довідку про відсутність заборгованості.
 • Заяву та усі документи на зміну постачальника споживач має право подати в електронному вигляді.
 • Договір про постачання газу із старим постачальником газу розривається автоматично з моменту укладання договору із новим постачальником.
 • Старий постачальник через 6 тижнів виставляє остаточний рахунок, який споживач зобов’язаний сплатити протягом 10 днів.
 • Новий постачальник має право відмовити споживачеві у підписанні договору за наявності боргів перед старим постачальником.
 • Водночас наявність боргів більше не є завадою для процедури зміни постачальника. Якщо клієнт визнає борги, їх потрібно буде сплатити чи реструктурувати. Але якщо людина не погоджується з нарахуваннями за спожитий газ, наприклад, через застосування так званих «теплових» коефіцієнтів, то боргове питання можна і потрібно вирішувати в судовому порядку.
 • При цьому подібні суперечки та судові процеси не мають стати на заваді зміні постачальника. Споживач у праві обрати собі нову компанію-постачальника палива.

Початком процедури зміни постачальника є отримання новим постачальником заяви-приєднання до договору постачання природного газу від потенційного клієнта.

Уся процедура зміни постачальника має бути завершена в термін не більше 3 тижнів з дня отримання такої заяви.

Новий постачальник, отримавши заяву-приєднання, не пізніше ніж на третій робочий день з дня отримання заяви, направляє повідомлення про намір побутового споживача змінити постачальника природного газу на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи.

При цьому, діючий постачальник на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи автоматично отримує повідомлення про намір його споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником.

Новий постачальник розглядає подані документи та приймає рішення про укладення або відмову в укладенні договору постачання природного газу. Зазвичай, постачальник зв'язується з клієнтом протягом 2-3-х днів. Новий постачальник має право відмовити споживачу в укладенні договору у зв’язку із наявною заборгованістю за поставлений природний газ перед будь-яким постачальником у минулих періодах! Уся процедура на практиці триває близько 10-и днів. Максимально передбачений для надання відповіді термін - 20 днів з моменту отримання від споживача заяви-приєднання.

У разі згоди постачальника укласти договір із споживачем, він вносить інформацію про нового споживача у свій Реєстр споживачів та з наступного дня здійснює постачання газу новому споживачеві.

Початок постачання природного газу новим постачальником відбувається не пізніше 21-го дня з дня реєстрації заяви-приєднання споживача.

Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом 3 робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

Як розрахуватися із попереднім постачальником?

Після отримання на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи повідомлення про намір споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником, діючий постачальник не має права припинити або обмежити постачання природного газу на об'єкт цього споживача.

З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу, діючий постачальник здійснює постачання природного газу споживачу до дня початку постачання природного газу новим постачальником.

Дія договору постачання природного газу із діючим постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.

Попередній постачальник не пізніше ніж через шість тижнів після розірвання договору зобов’язаний виставити такому споживачеві остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості.

Побутовий споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше десяти робочих днів з дня виставлення такого рахунку.

Чи може споживач, якому припинено постачання газу, змінити постачальника?

Споживач, якому припинено (обмежено) постачання газу у зв’язку із наявною заборгованістю, також може скористатись правом на зміну постачальника газу.

Проте, постачання природного газу новим постачальником може здійснюватися після оплати всієї заборгованості перед постачальником, за ініціативою якого було припинено (обмежено) постачання природного газу.

Скільки на ринку постачальників газу та як їх знайти?

На сьогодні компаній, які готові продавати газ населенню, приблизно 50. Всього ліцензії на торгівлю газом мають більше 500 компаній, проте не всі з них побудували необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо).

Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Також у компанії, яка працює з побутовими клієнтами, має бути діючий веб-сайт.

Поки в Україні немає єдиного сервісу, де можна було б порівняти пропозиції різних постачальників. Найпевніше, він з’явиться трохи пізніше, в процесі подальшого розвитку газового ринку. Проте експерти переконують: клієнтам не варто перейматись, нові постачальники самі знайдуть їх, бо зацікавлені залучити споживачів та продавати їм більше газу.

Чи потрібно прокладати нові труби при зміні постачальника газу?

При зміні постачальника прокладати нові труби не потрібно. Трубами опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж (облгази). Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.

Чи потрібно сплачувати за доставку після зміни постачальника газу?

Потрібно, оскільки за газ як товар ви сплачуєте новому газопостачальнику, а за доставку – облгазу. Послуга доставки газу надається споживачам незалежно від того, хто в нього постачальник. За доставку газу треба платити облгазу до 20 числа поточного місяця.

Якщо раніше мені відключили газ?

Споживач, якому припинено (обмежено) постачання через борг, також може скористатись правом на зміну постачальника газу. Проте постачання газу новим постачальником може здійснюватися після оплати всієї заборгованості перед попереднім постачальником, який припинив (обмежив) постачання газу.

Як розрахуватися із старим постачальником?

Після отримання на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи повідомлення про намір споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником, чинний постачальник не має права припинити або обмежити постачання природного газу на об'єкт цього споживача.

З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу, чинний постачальник здійснює постачання природного газу споживачу до дня початку постачання природного газу новим постачальником. Дія угоди з чинним постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.

Попередній постачальник не пізніше ніж через шість тижнів після розірвання договору зобов’язаний виставити такому споживачеві остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості. Побутовий споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше десяти робочих днів з дня виставлення такого рахунку.

Чи треба буде передавати дані про споживання газу з 1 по 5 число?

Треба, оскільки облік споживання газу здійснює газорозподільча компанія (облгаз). Вона є природним монополістом на вашій території і її не можна змінити. Тому потрібно з 1 по 5 число кожного місяця передавати показання лічильника газу в особистому кабінеті, додатку, чат-боті облгазу у Viber та Telegram. Або в будь-який інший зручний спосіб.

Щодо квитанції на оплату газу, то це є обов’язок постачальника і саме він надсилає їх клієнту. Тому варто пам’ятати, що питання щодо обсягів споживання необхідно адресувати облгазу, а щодо нарахувань – новому постачальнику газу.

За консультацією просимо звертатися Терцентр СО та СССДМ Мирненської селищної ради за адресою: Херсонська область, Каланчацький район, смт Мирне, вул. Шевченка, 33. Тел. (05530) 39141.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь