Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Про перерахунок пенсій з 01.03.2021

Дата: 11.03.2021 17:55
Кількість переглядів: 1054

Фото без опису

Органами Пенсійного фонду проведено перерахунок з 01 березня 2021 року. Якими документами регламентовано проведення індексації  пенсій?

Порядок проведення перерахунку пенсій закладено в нормах частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та, зокрема, порядок проведення перерахунку пенсій у 2019 році та подальших роках передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124. Відсоток індексації заробітної плати в розрахунку основного розміру пенсії  у 2021 році встановлено постановою Кабінету міністрів України від 22.02.2021 № 127.

 

Хто має право на перерахунок пенсій з 1 березня 2021 року?

Зберігаються доплати особам, яким виповнилося 80 років і більше, у яких розмір пенсії з урахуванням різних доплат не досягає середньої заробітної плати в Україні за 2020 рік (10340 грн), таким особам нараховується компенсаційна виплата в розмірі до 500 грн. Якщо після встановлення цієї доплати, розмір пенсії особам, у яких стаж не менше 20 років у жінок, 25 років у чоловіків, не досягатиме 2600 грн, здійснюватиметься доплата до такого розміру.

 

Хто має право на індексацію пенсії?

          Перші 2 категорії – одержувачі пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та військовослужбовці строкової служби, члени їх сімей, які отримують пенсію  відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія яким призначена із застосуванням середньої заробітної плати 4888,83 грн. (при призначенні пенсій військовослужбовцям офіцерського складу та контрактникам розмір їхньої пенсії визначається від грошового забезпечення і не залежить від розміру середньої заробітної плати).

Для обох категорій застосовується показник заробітної плати 5426,60 грн (це збільшений на 11 %  показник заробітку 4888,83 грн, який використовувався при перерахунках пенсій з травня 2020 року), при перерахунку застосована величина оцінки одного року страхового стажу на дату проведення перерахунку - 1%. Далі пенсія рахується за звичайною формулою.

Для осіб, у яких розмір підвищення після перерахунку, проведеного шляхом збільшення показника середньої заробітної плати на 11 %, збільшується на суму від 0,01 до 100 грн, встановлюється доплата таким чином, щоб сума підвищення не була меншою за 100 грн.

Для осіб, у яких наявний страховий стаж 30 років у жінок, 35 років у чоловіків, мінімальний розмір пенсійної виплати, з урахуванням надбавок і підвищень (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не може бути меншою з 01.03.2021 року за 2200 грн.

3 категорія – особи з числа пенсіонерів, які отримують пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі відшкодування фактичних збитків із розрахунку 1338,94 грн. (це збільшений на 11%  показник заробітку 1206,25 грн, який використовувався при перерахунках пенсій  з травня 2020 року).

 

Чи будуть проведені перерахунки пенсій особам з числа державних службовців, науковців?

У разі, якщо розмір пенсії у осіб, які отримують пенсії за спеціальними законами (державним службовцям та прирівняним до них особам, працівникам прокуратури, науковцям тощо) за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» після осучаснення вищий, автоматично здійснюється перерахунок з 01.03.2021 за матеріалами пенсійних справ.  Водночас якщо особа, яку автоматично переведено на пенсію за загальними правилами, виявить бажання знову отримувати пенсію «спеціальну», за її зверненням виплату пенсії буде поновлено за Законом, за яким вона одержувала таку пенсію до переведення. Крім цього, якщо особа з числа державних службовців, науковців працювала та не надавала документи щодо стажу, який вона напрацювала після призначення пенсії чи хоче змінити заробіток для обчислення пенсії, вона може скористатись своїм правом. В такому разі перерахунки за доцільністю будуть проведені по заяві в терміни, визначені ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

 

Чи залежить цей перерахунок від факту працевлаштування?

Ні, перераховані з 01 березня пенсійні виплати і працюючим, і непрацюючим особам. Але від факту працевлаштування залежать складові пенсійної виплати: доплата за понаднормативний стаж, право на надбавки та підвищення.

 

Які ще перерахунки  пенсій будуть проведені цього року?

В квітні поточного року Пенсійним фондом України буде проведено автоматизований перерахунок тим, хто працював і набув страховий стаж тривалістю не менше 24 місяці або після останнього перерахунку пройшло два роки. 

Також Законом України «Про Державний бюджет на 2021 рік» передбачено двічі протягом року зміну прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з липня — 1854 грн та грудня — 1934 грн, з урахуванням чого будуть проведені перерахунки пенсій по складових пенсійних виплат, залежних від вищезазначеного показника прожиткового мінімуму.

З 01.10.2021 особам, які отримують пенсію та досягли 75 років до досягнення 80-річного віку (за наявності страхового стажу 20 років жінки, 25 років чоловіки і більше), встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі 400 грн, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат, з урахуванням надбавок та підвищень, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік.

У разі коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок та  підвищень (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням вищезазначеного страхового стажу, не досягає 2500 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до цієї суми, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

 

Яким чином пенсіонер може дізнатися про нараховані суми пенсій по перерахунку?

По-перше, якщо особа отримує пенсію через банківську установу, їй надійде СМС-повідомлення в розрізі суми пенсійної виплати. Якщо особа отримує пенсію через поштове відділення, пенсія і доплата до пенсії будуть включені в різні виплатні відомості.

По-друге, особа зареєструвавшись в органах Пенсійного фонду на ВЕБ-порталі ПФУ, отримує доступ до особистого кабінету, через який буде оперативно проінформована про зарахований страховий стаж, заробітну плату та про будь-які інші зміни в пенсійному забезпеченні, які проводяться згідно з чинним законодавством.

У разі необхідності, пенсіонер може звернутись особисто до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Фонду за місцем проживання.

         

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами «гарячої» лінії  05522-35-39-02 Головного управління ПФУ в Херсонській області та 05530-3-14-33 — відділу обслуговування громадян в смт Каланчак.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь