Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за I квартал 2021 року

Дата: 23.04.2021 09:49
Кількість переглядів: 1283

Фото без опису

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за І квартал 2021 р.

Станом на 01.01.2021 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 4015 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1469, фізичних осіб – 2510 та 36 членів фермерських господарств.

Протягом І кварталу 2021 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, по ізоляції від COVID-19 та на поховання; компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За І квартал 2021 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 1 199 990 грн. 72 коп., а саме:

- загальне захворювання – 785 033,51 грн.;

- невиробничі травми – 103 566,98 грн.;

- допомога по вагітності та пологах – 274 732,64 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 11 785,00 грн.;

- ізоляція від COVID-19 – 15 821,60 грн.;

- допомога на поховання – 4 100,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 4 950,99 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це право в разі втрати годувальника на загальну суму 1143719,49 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 62570,01 грн.

Станом на 01 квітня 2021 р. зазначені виплати у відділенні отримують 120 потерпілих та членів їх сімей, з яких 112 чол. ( 93%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 8 чол. (7 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 112 потерпілих 69% ( 77осіб) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 11 чол., ІІІ групи -62 чол.

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі (члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 478761,87 грн., що становить майже 42 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

З метою виконання частини другої статті 37 Закону України «Про загальнообов´язкове державне соціальне страхування», Скадовським відділенням здійснено в березні 2021 року перерахування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та особам, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого, на коефіцієнт 1,11. У результаті проведеного перерахунку загальний розмір щомісячної страхової виплати по Скадовському відділенню збільшився на 40.2 тис. грн.

З метою перевірки цільового використання коштів Фонду, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 31 перевірку щодо дотримання вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування по коштах Фонду в частині їх використання страхувальниками. За результатами перевірок виявлено неправомірних витрат та застосовано фінансових санкцій на загальну суму 13 195,30 грн.

За 1 квартал 2021 року Скадовським відділенням, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, було накладено 5 адміністративних штрафи щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 680,00 грн. які сплачено своєчасно та в повному обсязі.

Профілактика виробничого травматизму за І квартал 2021 року.

Протягом І кварталу 2021 року до Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області надійшло від КНП «Скадовська центральна міська лікарня» 6 екстрених повідомлень про гостре профзахворювання COVID-19 медичних працівників та 1 повідомлення про нещасний випадок, який стався в Скадовському ліцеї №3. В зазначений період проведено та завершено розслідування по 2 нещасним випадкам, що сталися на підприємствах району та які комісія з розслідування пов'язала з виробництвом. Також проведено розслідування по 2 гострим профзахворюванням на COVID -19 медичних працівників, з яких один випадок визнано пов'язаним з виробництвом. Інші випадки гострих профзахворювань на COVID-19 медичних працівників знаходяться в стадії розслідування.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення на 2 випадки гострого профзахворювання на COVID-19 медичних працівників та на 2 нещасних випадки на виробництві на підприємствах району. За несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві було притягнуто до адміністративної відповідальності керівництво КНП «Скадовська ЦМЛ».

Для вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах, установах та організаціях району страховим експертом з охорони праці відділення були організовані і проведені відповідно до затверджених планів робіт 4 планових та 1 позапланова перевірка. В ході перевірок були виявлені 64 порушення нормативно - правових актів з охорони праці.

Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками, службами охорони праці та іншими відповідальними спеціалістами підприємств були організовані і проведені 11 нарад (Ясла /садок №6"Теремок", ТОВ "Таврида Плюс", Скадовська районна державна лікарня ветеринарної медицини, ПрАТ "Каланчацький КХП", Скадовський ліцей №3 Скадовської міської ради та ін.) та круглий стіл з питань охорони праці, організації роботи та профілактики нещасних випадків в Управлінні праці СЗН Скадовської РДА.

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці відділення надано 65 консультацій з питань дотримання вимог Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України», «Про охорону праці», «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» та інших нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах страхувальників. Також службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці на 11 підприємствах надана методична допомога по доопрацюванню СУОП, а саме: розроблення положень про службу охорони праці, порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, програм навчання та стажування працівників, інструкцій з охорони праці по професіям, розробленню колективних, комплексних та профілактичних заходів. Також внесені пропозиції по проведенню атестації робочих місць за умовами праці, проведення медичних оглядів, забезпечення працівників ЗІЗ та інше. Під час проведення таких заходів було розповсюджено 97 одиниць нормативно – правових актів з охорони праці.

Страховим експертом з охорони праці відділення прийнято участь у засіданні 5 комісій з навчання та перевірки знань з питань охорони праці 65 працівників зайнятих на роботах з підвищеної небезпеки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь