A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Хто має сплачувати земельний податок, а хто звільнений від нього

Дата: 23.04.2021 10:03
Кількість переглядів: 1259

Земельний податок - це обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів. Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, власники земельних часток (паїв) та землекористувачі. А власниками земельних ділянок є юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до законодавства набули право власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності.

До об’єктів оподаткування належать земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), що знаходяться у власності. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації – для земель, нормативна грошова оцінка яких проведена та площа земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проведена.

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період).

Важливо пам'ятати, що обов’язок зі сплати податку за земельну ділянку виникає з моменту реєстрації права на земельну ділянку, при цьому, використання земельних ділянок без належного оформлення права власності чи користування на них – є порушенням Закону!

Щодо пільг по сплаті земельного податку, то від сплати земельного податку звільняються:

  • особи з інвалідністю І і ІІ групи;

  • особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

  • пенсіонери (за віком);

  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

  • особи, визнані законом такими, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш ніж 2 га;

  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш ніж 0,25 га, в селищах - не більш ніж 0,15 га, в містах - не більш ніж 0,10 га;

  • для індивідуального дачного будівництва - не більш ніж 0,10 га;

  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш ніж 0,01 га;

  • для ведення садівництва - не більш ніж 0,12 га.

ВАЖЛИВО!!!

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то до 1 травня поточного року повинна подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Нарахування земельного податку здійснюється податковими органами (за місцем знаходження земельної ділянки) індивідуально для кожної фізичної особи на підставі даних Державного земельного кадастру.

Державні податкові інспекції обчислюють суми земельного податку та надсилають (вручають) платнику за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення.

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

ВАЖЛИВО!!!

Якщо платник податку виявив розбіжності в відомостях про земельну ділянку що були надані контролюючими органами, такому платнику необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.

Виникли запитання? 0 800 213 103 єдиний безкоштовний цілодобовий номер з надання безоплатної правової допомоги в Україні.

За безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Каланчацьке бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: смт Каланчак, вул. Херсонська (Леніна), 9 (1-й поверх), тел.: (05530)3-15-03 або за скайп зв’язком: Каланчацьке бюро правової допомоги (kalanchatske@legalaid.ks.ua).

 

З повагою, директор МЦ І.М. Кеба


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора