Соціальні послуги - Центр надання соціальних послуг

Дата: 29.04.2021 16:44

До складу Центру надання соціальних послуг Мирненської селищної ради (директор Вікторія Єрьоменко) входить відділення соціальних послуг за місцем проживання, яке здійснює соціальне обслуговування, надаючи соціальні послуги, громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують догляду вдома.

На допомогу Центру за рахунок бюджетних коштів мають право:

а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:

особи, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, діти з інвалідністю, особи з інвалідністю I групи, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком до 23 років, сім’ї опікунів, піклувальників, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї патронатних вихователів;

інша категорія осіб - соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);

б) отримувачі соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів.

Для відповідної категорії осіб, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми встановлюється диференційована плати за послуги в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:

- отримувачам, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

- понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

У нашому відділенні соціальних послуг за місцем проживання обслуговуються одинокі громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групу рухової активності) і потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

Соціальний робітник надає різні види соціально-побутових послуг, а саме:

допомога в самообслуговуванні : допомога у вмиванні, обтиранні, обмиванні; вдяганні, роздяганні, взуванні; заміні натільної білизни; заміні постільної білизни; купанні; миття голови; розчісуванні; голінні; обрізанні нігтів у користуванні туалетом.

Ведення домашнього господарства : закупівля та доставка продуктів харчування, медикаментів, промислових товарів; приготування (допомога в приготуванні) їжі; прибирання (допомога в прибиранні) житла; прання та прасування білизни, миття та обклеювання вікон, піднесення вугілля, дров, розпалювання печей, дрібний ремонт одягу, розчистка снігу, доставка води з колонки, допомога при консервації овочів та фруктів.

Допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами: виклики лікаря, комунальних служб, транспортних служб, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я.

Допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними.

Надання інформації з питань захисту населення.

Допомога в оформленні різних видів документів, субсидій і внесення платежів.

Інші соціальні послуги.