День пам’яті померлих від СНІДу
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. В цей день велика кількість жителів планети прикріпляє до одягу червону стрічку – в знак скорботи і в пам’ять про мільйони людей, яких СНІД позбавив життя, в знак солідарності з тими, хто має ВІЛ-позитивний статус, або вже хворий на СНІД. Одна з основних причин смертності від СНІДу – пізнє звернення ВІЛ-інфікованих до лікаря і, як наслідок – пізня діагностика та призначення адекватного лікування.
Як передається ВІЛ-інфекція/СНІД?
ВІЛ може поширюватися від зараженої людини до здорової тільки трьома шляхами:
1) при статевому контакті;
2) через кров (парентеральний шлях);
3) від жінки до плоду через плаценту та грудне молоко.
Розпізнати хворобу в самому її початку дуже важко, частіше - практично неможливо, тому що перші кілька років ВІЛ-інфекція по суті є безсимптомною. Тривалість цього періоду – від кількох місяців до 5-15 років. Поступово з’являються такі ознаки: тривале нездужання “неясного походження”, лихоманка “без причини”, збільшення лімфатичних вузлів, “безпричинне“ порушення функції кишківника і втрата у вазі. Після того, як хворобливий процес заходить далеко, у більшості хворих розвиваються різні вторинні інфекції, обумовлені бактеріями, грибами, вірусами, найпростішими. Більш ніж у половини хворих з'являються також неврологічні і психічні порушення.
Єдиний спосіб дізнатись чи є в тебе ВІЛ-інфекція – це пройти тестування на ВІЛ-інфекцію.
Пам’ятайте! Вберегтись від зараження на СНІД дуже просто – необхідно контролювати свою поведінку, вести здоровий спосіб життя, бож хворобу легше запобігти, аніж її лікувати. Будьте здорові!