Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Історія смт Мирне

Дата: 27.05.2021 08:47
Кількість переглядів: 795

Історія смт Мирне

На початку 50-х років поблизу залізниці виник бурякоприймальний пункт, а пізніше було збудовано заготзерно, куди тягнулися обози з зерном із сусідніх сіл, перевантажувалися у вагони і направлялися в засіки Батьківщини.

Назву селище отримало у 50-ті роки, коли почало активно забудовуватись. Під кінець 60-х років почалося будівництво Каланчацького комбінату хлібопродуктів. У ті роки це будівництво ввійшло в історію як велика комсомольська будова, опісля розпочалося будівництво ще одного великого підприємства – Каланчацький консервний завод.

До цього село складалося з кількох землянок, які виникли навколо залізничної станції Каланчак Одеської залізничної магістралі. Нині ця магістраль з’єднує Крим з Києвом, Одесою, Львовом, Хмельницьким та іншими містами України. Станція Каланчак одержала назву від назви районного центру.

Нині Мирне – це селище міського типу, займає площу 483,0 га, налічується 591 двір, 17 двоповерхових будинків, 1 п’ятиповерховий будинок. Центральна вулиця - вул. Шевченка. В Мирному проживає 4 учасники бойових дій Другої Світової війни. 

На цвинтарі селища поховано місцевого жителя Ф.С. Мочаліна – Героя громадянської війни, нагородженого в 1919 році орденом Червоного Прапора за бойову мужність в боях з денікінцями. На могилі героя встановлено погруддя в знак вдячності і вічної пам’яті.

Великий вплив на розвиток селища відіграла школа, яка була відкрита у 1955 році і називалась тоді Каланчацька початкова школа №5. Першими вчителями, які викладали в цій школі були - Бабіцька Оксана Дмитрівна, Єрух Ніна Никифорівна, Богдашевська Фелікса Антонівна. Завідуючою початкової школи була Фелікса Антонівна. Будинок цієй школи був збудований під час окупації німцями і нагадував звичайний сарай. Вчилися у дві зміни. Було дві класних кімнати. Методом народної будови було відкрито восьмирічку у 1961 році. У 1961/1962рр. була семирічка, а потім перейшли на восьмирічне навчання. Першим директором був Ковтун Ілля Ісайович. Першими випускниками восьмирічки були учні 1948 року народження. Прибули нові вчителі Супрун Марія Денисівна, Велика Юзя Онисимівна. З 1964 - 1965, 1965 - 1966 pp. директором була Пономаренко Людмила Єфиміїна. Після цього прибула Сєрікова Надія Марківна, яка перебувала на цій посаді до 1977 року. Надія Марківна відрізнялася працездатністю і відповідальністю. Викладала хімію, біологію, проводила різноманітні виховні заходи, гуртки, походи.

Східною околицею смт Мирне пролягає Північно-Кримський канал, будівництво першої його черги було завершено 17 вересня 1963 року.

У 1965 році в приміщенні школи був відкритий музей 295 стрілецької Дивізії, завідуючою стала Слідкевич Клавдія Петрівна. В 2011 році музею присвоєне звання зразковий музей.

Перші екскурсії по містах рідного краю відбувалися за участю Котій Тамари Вікторівни, яка викладала історію і географію. Тамара Вікторівна пропрацювала в цій школі 36 років (з 1957 по 1993 рік). Діти дуже полюбляли ходити зі своєю вчителькою у походи, на екскурсії. Тамара Вікторівна має звання «Ветеран праці».

У Мирненській загальноосвітній школі І - III ступенів налічується 19 класних кімнат, 5 кабінетів виробничої майстерні, бібліотека, їдальня, кабінет медичного обслуговування. У школі працює творчий педагогічний колектив під керівництвом в.о. директора Кісільова Світлана Федорівна.

На території селища також є будинок культури з залом на 220 місць, фельдшерсько-акушерський пункт, дошкільний навчальний заклад «Калинка», відділення зв'язку, АТС, Ольгинський храм.

13 грудня 2014 року у селищі невідомі завалили пам'ятник Леніну.

30 квітня 2017 року на кордоні материкової України з окупованим Кримом побудували нову дамбу на Північно-Кримському каналі, яка перекрила воду на півострів. Вода, яку заощадили таким чином, буде зрошувати землі півдня Херсонщини. Якби канал було б перекрито за кілька десятків кілометрів до адмінкордону, де є остання стаціонарна дамба, ферми на південь від неї виявилися б під загрозою посухи. На дамбу витратили 35 млн.грн. Будівництво дамби тривало з 2016 року.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь