Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Рекомендації щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки під час підготовки та збирання врожаю

Дата: 16.06.2021 08:20
Кількість переглядів: 1123

Фото без опису

Рекомендації

щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки

під час підготовки та збирання врожаю

 

Серед найпоширеніших причин пожеж є необережне поводження з вогнем поблизу ланів та місць скиртування - це куріння, розпалювання багать, дитячі пустощі з вогнем, несправність сільськогосподарської техніки, відсутність іскрогасників, порушення вимог технологічного процесу. Щоб запобігти лиху, треба суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та вимог державного нагляду у сфері пожежної безпеки.

ЗБИРАННЯ  ВРОЖАЮ

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі - вогнегасником та штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

Під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. У такому разі потрібно негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф'яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.

Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.

У польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

Ремонт збиральних машин і агрегатів за потреби допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Не дозволяється робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку.

СКИРТУВАННЯ КОРМІВ

Місця постійного зберігання грубих кормів треба обгородити та обладнати блискавкозахистом. Забороняється застосування відкритого вогню. Керівники господарств повинні забезпечити цілодобову охорону скирт сіна та соломи. Місця тимчасового скиртування повинні бути оборані. Крім того, під час скиртування в місцях де ведуться роботи, мають чергувати трактори з плугами. Тут же встановлюються ємність з водою та первинні засоби пожежогасіння.

ПРОТИПОЖЕЖНИЙ ЗАХИСТ

Пожежним машинам господарств, мотопомпи і пристосованій для пожежогасіння сільськогосподарській техніці, які повинні бути повністю укомплектовані та постійно знаходитися у справному стані. Для їх зберігання, а також організації цілодобового чергування членів ПСО-ДПД мають бути обладнанні спеціальні приміщення з телефонним зв’язком. Використовувати цю техніку не за призначення суворо забороняється.

ДІЇ ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежної охорони по телефону «101». До приїзду пожежних підрозділів слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

Джерело: Державна служба України з надзвичайних ситуацій


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь