Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Послуги підуть за дитиною

Дата: 05.07.2021 16:51
Кількість переглядів: 1175

Фото без опису

Дiти-сироти, дiти, позбавленi батькiвського пiклування, дiти якi перебувають, в складних життєвих обставинах, дiти з особливими освiтнiми потребами та дiти з iнвалiднiстю зможуть отримувати якiснi соцiальнi послуги та iнклюзивну освiту за мiсцем їх проживания - у територiальнiй громадi. Таке завдання визначають змiни до Нацiональної стратегiї реформування системи iнституцiйного догляду та виховання дiтей на 2017-2026 роки (далi - Стратегiя), ухвалених Урядом за iнiцiативи Мiнiстерства соцiальної полiтики України. Цi змiни були пiдготовленi в рамках проекту "Модернiзацiя системи соцiальної пiдтримки населення", який реалiзується Мiнсоцполiтики за пiдтримки Свiтового банку.

За даними Мінсоцполітики, одна з головних причин, через які батьки, що не позбавлені батьківських прав, віддають дітей до інтернатів, - неможливість отримати необхідні послуги у громадах через брак ресурсів та вузькопрофільних спеціалістів: психологів, реабілітологів, ерготерапевтів тощо. У загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах інклюзивною освітою охоплено менше 2 % дітей з інвалідністю.

Зміни до Стратегії сприятимуть запровадженню посад фахівця із соціальної роботи в усіх територіальних громадах, де їх ще немає. В обов’язки цих фахівців, крім іншого, входить з’ясування потреб сімей у необхідних послугах. Відтак громади зможуть отримувати інформацію про найбільш запитувані послуги, розвивати інфраструктуру та фінансувати їх надання, а діти, які потребують цих послуг, зможуть отримувати їх, знаходячись у сім’ї, а не в інтернаті.

 До налагодження роботи нового механізму діючі спеціальні заклади загальної середньої освіти для дітей з порушенням зору, слуху, дітей зі складними порушеннями розвитку та інші вузькопрофільні заклади продовжать працювати у повному обсязі.

За словами Міністра соціальної політики Марини Лазебної, одним із головних завдань Стратегії є повернення дітей, у тому числі, з особливими потребами, з інтернатів до сімей, але після того, як усі необхідні послуги діти зможуть отримувати за місцем проживання.

“Головний пріоритет - інтереси дитини. Зрозуміло, що у рідній сім’ї вона отримає більше піклування, тепла, ніж в інтернаті. Відтак, наближаючи необхідні послуги до дитини, ми створюємо умови для її повернення додому, –  зазначила Міністр. Ключові освітні, соціальні, медичні, реабілітаційні послуги мають бути доступні за місцем проживання дитини”.

У Мінсоцполітики відзначають позитивну тенденцію збільшення кількості дитячих будинків сімейного типу з часу впровадження Стратегії – з 973 у 2017 році до 1 236 у 2020 році, а також загальної кількості дітей у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу - з 13 592 до 14 225 відповідно.

“Кожна дитина, повернута у сім’ю, або переведена до сімейних форм виховання, - наша велика перемога. Не дитина має йти за послугами до інтернату, а послуги йти за дитиною, до її домівки”, - наголосила Марина Лазебна.

У додатку знаходиться iнформацiя щодо вiдповiдних новацiй. Просимо Вас сприяти їх поширенню серед населення територiальної громади. Це дозволить суттєво покращити iнформування про можливостi повернення дiтей, у тому числi, з особливими потребами, з iнтернатiв до сiмей.

 

3 повагою,

Iнна Шинкаренко,

директор ТОВ «Агентство стратегiчних рiшень «Шi Стретеджiс»,

керiвник Проекту Мiнiстерства соцiальної полiтики України за пiдтримки Свiтового банку «Пiдготовка та впровадження iнформацiйно-роз’яснювальної кампанiї щодо популяризацiї Проекту «Модернiзацiя системи соцiальної пiдтримки населення України»

У разі виникнення додаткових питань просимо звертатися

за телефоном: 098 876 99 56 або електронною адресою: media@strategi.com.ua.

Агентство стратегiчних рiшень ShiStrategies є консультантом Проекту Мiнiстерства соцiальної полiтики України за пiдтримки Свiтового банку «Пiдготовка та впровадження iнформацiйно­ роз’яснювальної кампанiї щодо популяризацiї Проекту «Модернiзацiя системи соцiальної пiдтримки населення України».

У 2016-2019 роках команда Агентства займалася реалiзацiєю проекту «Рука допомоги».

https://strategi.com.ua/?slide=0


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь