Основні вимоги санаторно – курортного лікування потерпілих
Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про загальнообов´язкове державне соціальне страхування» Фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, у тому числі на санаторно – курортне лікування, якщо цю потребу визначено висновками медико – соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).
Згідно з п.9 Порядку про відшкодування витрат за надані послуги санаторно курортного лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України від 24.05.2017р. №33 (зі змінами) потерпілі подають до органів Фонду:
- заяву за формою, встановленою виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України;
- висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно – курортному лікуванні та про потребу у супроводі (якщо таку потребу визначено);
- довідку для одержання путівки на санаторно – курортне лікування за формою №070/о;
- індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю (за наявності);
- копію паспорту потерпілого та особи, яка супроводжує потерпілого, якому за висновком МСЕК визначена потребу у супроводі.
Періодичність проходження курсу санаторно-курортного лікування за кошти Фонду залежить від встановленої групи інвалідності й індивідуальної програми реабілітації (ІПР):
- особи з інвалідністю І групи – щороку;
- особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі ІПР;
- особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.
Одночасно повідомляємо щодо можливості самостійного придбання потерпілими путівок з наступною компенсацією їх вартості за рахунок коштів Фонду, відповідно до п 2.15 Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України санаторно – курортним лікуванням, затвердженого постановою правління Фонду соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України від 31.10.2007 р. №49.
Розмір компенсації не може перевищувати граничні розміри витрат, встановлені правлінням Фонду. Також потерпілому, який став особою з інвалідністю, компенсуються витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та назад. Обов’язковою умовою для компенсації зазначених коштів є перебування потерпілого на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у робочому органі Фонду за місцем зберігання справи про страхові виплати в порядку черговості.
Особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти ФССУ. Для зручного вибору на вебпорталі Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Перелік доступний на головній сторінці офіційного вебсайту ФССУ у розділі «Оголошення»: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/962596.
За довідками звертатись до
Скадовського відділення
УВД ФССУ в Херсонській обл.
за телефоном: (055)37 5-31-83