Про обов’язкове виконання карантинних заходів при захворюваності працівників в осінньо - зимовий період

Дата: 09.09.2021 16:16

Упродовж останніх днів в Україні постійно зростає число нових випадків COVID-19, наближається період значного збільшення захворюваності на гострі респіраторні вірусні хвороби, у тому числі на COVID-19.

Наразі специфічного лікування COVID-19 не існує, тож варто, як і раніше, дотримуватись простих правил, які допоможуть захистити себе та інших від інфікування: мийте руки з милом або користуйтесь антисептиками; носіть маску правильно — ніс і рот мають бути прикритими; дотримуйтесь дистанції з людьми в 1,5 метри; чхайте та кашляйте в згин ліктя чи в серветку; не торкайтесь брудними руками обличчя; регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні; якщо захворіли — лишайтесь удома.

З метою профілактики захворюваності (різних штамів вірусу SARS-CoV-2) Скадовське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області нагадує керівникам підприємств, установ та організацій про проведення карантинних заходів, а саме:

- виконанні санітарно-епідеміологічного режиму на підприємствах;

- постійному використанні засобів індивідуального захисту;

- своєчасному виявленню працівників з підозрою на COVID-19 (вимірювання температури працівникам перед початком роботи) ;

- своєчасній ізоляції працівників, хворих на COVID-19;

обов’язковому дотриманню правил особистої гігієни та ін.

Для медичних закладів охорони здоров'я обов’язкове проведення наступних карантинних заходів:

- використання фізичних бар’єрів для зменшення ризику інфікування;

- затвердження клінічних маршрутів пацієнтів;

- обмеження доступу працівників закладів охорони здоров’я до палат, де розміщені хворі пацієнти з COVID-19, якщо вони не залучені до надання медичної допомоги і догляду за цими пацієнтами;

- обмеження кількості контактів членів сім’ї та відвідувачів з пацієнтами з підозрою на COVID-19;

- проведення  повторного навчання працівників з питань профілактики інфекцій та інфекційного контролю;

- обов’язкове розміщення пацієнтів з підозрою на COVID-19 в ізольованій зоні окремо від інших пацієнтів;

- регулярне прибирання та дезінфекція приміщень, дезінфекція та стерилізація обладнання та білизни, що використовуються при догляді за пацієнтами;

- забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у достатній кількості, відповідно до виду та процедур, що проводяться;

- своєчасне проведення тестування на COVID-19 медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я;

- забезпечення обов'язково належної вентиляції у приміщеннях медичних закладів.

Також нагадуємо про уникнення великого скупчення людей, дотримання соціальної дистанції та правил респіраторної гігієни.

Скадовське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального