Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Податкова інформує

Дата: 30.11.2021 16:14
Кількість переглядів: 1258

Фото без опису

До бюджету Мирненської селищної  територіальної громади від податків і зборів надійшло майже 19 мільйонів гривень

За інформацією відділу координації та моніторингу доходів бюджету  Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, протягом січня – жовтня поточного року платники податків сплатили до бюджету Мирненської селищної територіальної громади понад майже 18,9 млн гривень податків і зборів.

Значне місце у доходах місцевого бюджету традиційно займає податок на доходи фізичних осіб – близько 11 млн гривень. Крім того, суттєво наповнюють бюджет місцевої громади надходження від податку на майно, якого сплачено майже 6 млн гривень, а також від сплати єдиного податку  суб’єктами господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування – понад 1,7 млн гривень.

Варто зазначити, що сприяють позитивній динаміці загальної сплати податків і зборів до місцевого бюджету, перш за все, злагоджена робота податківців та органів місцевого самоврядування, а також сумлінне ставлення до сплати податкових зобов’язань безпосередньо платників податків.

 

Бізнесу Херсонщини відшкодовано майже 648 мільйонів гривень ПДВ

Протягом 10 місяців 2021 року суб’єкти господарювання Херсонської області заявили до відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку 662,95 млн  гривень, що на 359,2 млн гривень менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим.

Загалом з початку року бізнесмени регіону отримали 647,8 млн гривень бюджетного відшкодування ПДВ грошовими коштами. В аналогічному періоді попереднього року загальна сума бюджетного відшкодування, яку отримали на свої рахунки суб’єкти господарювання складали 866,8 млн гривень.

Варто додати, що право на бюджетне відшкодування мають усі платники податку на додану вартість незалежно від терміну реєстрації, у яких є в наявності правомірне сформоване від’ємне значення між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту.

 

Про участь в одноразовому декларуванні державних службовців

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року (п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 01 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).

Отже, громадянин, який у період з 01 січня 2005 року перебував на державній службі та подавав декларацію відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції, не може скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування.

 

Алгоритм подання одноразової декларації через Електронний кабінет

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє.

Форма одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021 № 439.

Декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розд. II Податкового кодексу України, далі – ПКУ), та особливостей, встановлених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Для подання Декларації через вебпортал ДПС громадянину необхідно:

1. Увійти до Електронного кабінету, вхід до приватної частини якого здійснюється через офіційний вебпортал ДПС та ініціюється користувачем кнопкою «Вхід» у правому кутку верхньої горизонтальної навігаційної панелі.

Доступ до цієї частини е-кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Для входу до приватної частини Електронного кабiнету користувачу необхідно в полі «Оберіть АЦСК» обрати АЦСК, що сертифікував цей ключ, відкрити файл ключа кнопкою «Обрати», ввести пароль ключа у полі «Пароль захисту ключа», та натиснути кнопку «Зчитати». Кнопка «Увійти» активується після зчитування даних сертифікату ключа;

2. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація» та натиснути кнопку «Створити»;

3. У запропонованій формі Декларації персональні дані відображаються автоматично, але їх потрібно перевірити, та за наявності помилок – виправити їх;

4. Заповнити необхідні розділи та поля Декларації. Для заповнення інформації щодо вартості активів у розд. III – IX Декларації необхідно скористатися кнопкою «+»;

5. Заповнену Декларацію необхідно зберегти шляхом натискання кнопок «Зберегти» та «Закрити»;

6. Виділити рядок із створеною Декларацією, натиснути кнопку «Підписати» та підписати за допомогою КЕП (здійснити дії аналогічно для входу до приватної частини Електронного кабінету) натиснути «Підписати»;

7. Виділити рядок із підписаною Декларацією та натиснути кнопку «Відправити».

Переглянути відправлену Декларацію можливо в меню «Перегляд звітності» розд. «Додатково» Електронного кабінету.

Підписуйтеся на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

 

Як зазначити готівкові кошти в одноразовій декларації

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо відображення готівкових коштів в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Так, об'єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі (п. п. «г» п. 5 підрозд. 94 розд. ХХ Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках зі спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (п. 9 підрозд. 94 розд. ХХ ПКУ).

Декларант звертається до банку для відкриття спеціального рахунку.

Постановою Правління Національного банку України від 05.08.2021 № 83 затверджено «Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування».

Отже, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Вся інформація щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування розміщена на порталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Коротко про одноразове добровільне декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України опубліковано відповідь на запитання: «Яким чином заповнюється гр. 6 розд. V «Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларантом, який є власником частки об’єкта нерухомості, що належить декільком фізичним особам на праві спільної часткової власності?».

Детально ознайомитись з відповідю на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3kUgOZp.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Підписатись на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

 

Коротко про одноразове добровільне декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України опубліковано відповідь на запитання: «Що є базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі, якщо ФО є власником 10 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, кожна з яких не перевищує 2,0 гектара?».

Детально ознайомитись з відповідю на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3DKr0eA.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Підписатись на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

 

Універсальний сервіс ДПС «Електронний кабінет»

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет» можна не лише подати податкову звітність, а й надіслати заяви, отримати довідки, ознайомитись з корисною інформацією. Зокрема:

  • у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини е- кабінету можна отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом;
  • через меню «Заяви, запити для отримання інформації» е - кабінету можна надіслати Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС, відповідь на який надсилається платнику не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами;
  • надіслати до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) заяву про повернення помилково/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені разом з копією платіжного документа, який надсилається як документ довільного формату;
  • у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету платник може створити та надіслати Заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
  • надіслати лист (запит тощо) у довільній формі до відповідного органу ДПС за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України;
  • надіслати лист (запит тощо) до відповідного органу ДПС через меню «Листування з ДПС»;
  • громадяни мають можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти.

Варто додати, що в Електронному кабінеті інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків з бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних та інших сервісів оновлюється в режимі реального часу.

Вхід у приватну частину Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

Набув чинності Порядок ведення обліку товарних запасів для підприємців

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що з 26 листопада набув чинності Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 (далі – Порядок).

Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів. Він поширюється на фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об’єкті) такого ФОП.

З поміж іншого порядком передбачено ведення ФОП обліку товарних запасів шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід’ємною частиною такого обліку.

ФОП, яка здійснює діяльність у декількох місцях продажу, веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів такою ФОП або окремим місцем продажу (господарським об’єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об’єктами). При цьому, первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід’ємною частиною такого обліку. А внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

ФОП на власний розсуд може обрати формат ведення Форми обліку - паперовий або електронний.

Звертаємо увагу, що до суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

Для вчасного отримання податкової інформації інформуйте податкову інспекцію про зміну свого місцезнаходження

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє.

Фізичні особи - платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою № ДРП .

Громадяни подають такі заяви особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання - до контролюючого органу за новим місцем проживання. Особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Якщо зазначені документи видані не українською мовою, необхідно подати засвідчені в установленому законодавством порядку переклади цих документів українською мовою (після пред'явлення повертаються) та їх копії.

Внесення змін до Державного реєстру та окремого реєстру Державного реєстру здійснюється упродовж трьох робочих днів від дня подання громадянином Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою № 5ДРП до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). Якщо громадянин звертається до будь-якого контролюючого органу, то строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п'яти робочих днів.

Підписуйтеся на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

 

Розмір мінімальної заробітної плати зросте у січні та жовтні 2022 року

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що Верховною Радою України прийнято за основу проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Відповідно до його положень розмір мінімальної заробітної плати у 2022 році становитиме: з 01 січня – 6500 гривень, з 01 жовтня – 6700 гривень.

Це автоматично змінює мінімальний розмір ЄСВ: з 01 січня 2022 року – 1430 гривень (6500 гривень х 22%), з 01 жовтня 2022 року – 1474 гривні (6700 гривень х 22%).

Максимальна сума страхового внеску з 01 січня 2022 року складе 21450 гривень (6500 гривень х 15 розмірів мінімальної заробітної плати (рмзп) х 22%), а максимальна величина бази нарахування ЄСВ – 97500 гривень (6500 гривень х 15 рмзп).

З 01 жовтня 2022 року максимальна сума страхового внеску складе 22110 гривень (6700 гривень х15 рмзп х 22%).

Зростатиме і прожитковий мінімум для працездатних осіб. Проєктом заплановано установити у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 01 січня – 2481 гривня, з 01 липня – 2600 гривень, з 01 грудня – 2684 гривні.

Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь