5 грудня, в Україні відзначають Міжнародний день волонтера

Дата: 05.12.2021 08:33

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а покликання.

Генеральна Асамблея ООН у 1985 році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як “Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку” (резолюція № A/RES/47/3), закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Цього року тема Міжнародного дня волонтера – “Стань волонтером зараз, щоб збудувати краще майбутнє”.

За інформацією ООН, 29% волонтерів ООН – це люди віком до 29 років, а 51% – жінки.