Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець:

Дата: 08.04.2023 19:58

Фото без описуОтримання російського паспорта на тимчасово окупованих територіях – не бажання українців, а можливість вижити.

📍Ще наприкінці березня вище керівництво Російської Федерації висловило своє невдоволення темпами паспортизації на тимчасово окупованих територіях. Це і спричинило зростання обертів паспортизації та посилення насильства до тих, хто відмовляється отримувати паспорт від окупаційної влади.

📍Ворог запустив створення «мобільних груп» з паспортизації. Ці особи їздять на чужій землі, по домівках українців і з застосуванням погроз, фізичної сили чи обмеженням соціальних виплат змушують людей отримувати російський паспорт.

📍Наголошую, примусова паспортизація – це порушення норм міжнародного права. Це злочин, який тягне за собою і наступний воєнний злочин, – мобілізацію і використання людей у війні проти власної держави.

📍Люди, які опинилися в пастці тимчасової окупації бояться чинити опір окупаційній владі, бо хочуть вижити.

📍Офіс Омбудсмана України за людяність і проти того, щоб в нашій державі порушували кримінальні провадження стосовно людей, які стали жертвами примусової паспортизації.

📍Україна обов’язково прожене ворога і поверне всі території, а також подбає про кожного громадянина України