Гуманітарне реагування в Україні: підсумки першого півріччя 2023 року

Дата: 15.08.2023 09:09

На другому році широкомасштабної збройної агресії рф міжнародні гуманітарні організації продовжують підтримувати народ України. Лише протягом першого півріччя 2023 року вони надали допомогу майже 7,3 млн українців.

▪️Про це повідомляє Офіс ООН з координації гуманітарних питань (OCHA).

▪️Так, за підрахунками OCHA, протягом січня-червня поточного року цільову грошову допомогу від міжнародних гуманітарних партнерів отримали 2,5 млн осіб, у тому числі майже 20 тис. людей, які постраждали від руйнування Каховської ГЕС.

▪️Послугами медичного характеру забезпечено 5 млн осіб. Близько 3,3 млн українців була надана допомога з прихистком або передано предмети першої необхідності.

▪️В умовах дефіциту 3 млн осіб отримали доступ до чистої води та засобів гігієни. Ще 3,7 млн – роздано продовольчі набори.

▪️Крім того, близько 1 млн переміщених дітей, які були позбавлені можливості здобувати освіту в місцях свого постійного проживання, отримали необхідну підтримку для продовження навчального процесу.

▪️Ще стільком особам було надано низку інформаційних послуг із юридичного супроводу, мінної безпеки й іншого консультування.

▪️Своєю чергою Мінреінтеграції закликає міжнародні гуманітарні організації вже зараз враховувати виклики, пов’язані з деокупацією територій. Зокрема, почати формувати кадрові резерви, які будуть готові виїхати на звільнену територію для виконання гуманітарної роботи.