Уперше українська національна експедиція піднялася на Еверест у 1999 році.

Дата: 23.08.2023 11:03

До команди увійшли 12 людей. Троє українців — Владислав Терзиул, Володимир Горбач та Василь Копитко — піднялися на найвищу вершину без кисневих балонів. Вони розгорнули український прапор та знялися на відеокамеру. Під час спуску Копитко загинув, його тіло не знайшли.

Крім того, у травні 2016-го альпіністка Ірина Галай стала першою українкою, яка підкорила Еверест, а у 2021-му стала першою українкою на вершині К2. Вона розгорнула український прапор на обидвох вершинах.

Ірина Галай — перша українка на Евересті, травень 2016 року. Фото: Ірина Галай/nstagram