Уперше синьо-жовтий прапор підняли над британською антарктичною станцією "Фарадей" 17 грудня 1994 року

Дата: 23.08.2023 11:06

Фото без описуФото без опису

Перша група українських представників приїхала ознайомитися зі станцією. А 6 лютого 1996 року над станцією підняли прапор України, Велика Британія передала її Україні за один фунт. Над "Академіком Вернадським" майорить два прапори: над самою будівлею станції та на скелі поблизу метеомайданчика, де його підняли вперше. Стяг замінюють декілька разів на рік, бо на антарктичних вітрах він пошкоджується.

Полярники підіймають прапор України над станцією "Академік Вернадський", 6 лютого 1996 року. Фото: Facebook/Національний антарктичний науковий центр