Україна посилює захист статусних дітей, які опинилися на ТОТ або були депортовані в рф

Дата: 26.12.2023 10:21

Наразі близько 4 тисяч прийомних дітей опинилися на ТОТ або були депортовані на територію рф.

Органи опіки та піклування не можуть забезпечити належний контроль за умовами їхнього проживання і виховання. Неможливо також відслідкувати їх ймовірне подальше переміщення.

Крім того, із багатьма сім’ями, на вихованні яких перебувають діти, наразі втрачено зв’язок і доля дітей невідома.

Тому нещодавно Уряд затвердив зміни, які стосуються повноважень керівників районних держадміністрацій, а також виконавчих органів місцевих рад. Тепер вони матимуть подавати до Нацполіції заяви про розшук дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які примусово переміщені на територію держави-агресора або які залишилися на ТОТ, або з якими відсутній зв’язок.

❗️Нагадаємо, проєкт постанови було розроблено за дорученням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук з метою посилення захисту прав статусних дітей в умовах воєнного стану.

#Мінреінтеграції