Торгівля людьми в умовах війни: ризики та протидія
Проблема торгівлі людьми залишається найсерйознішою проблемою і у мирний час, а наслідки збройного конфлікту створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людьми. Від 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного стану. Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця тема є однією з актуальних. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях.
Головні державні інспектори відділу з питань праці управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели превентивний захід із висвітленням гострих питань та спілкуванню з громадянами стосовно запобігання та протидії торгівлі людьми.
Захід проводився 27 та 28 липня на залізничному вокзалі станції Одеса-Головна, перед відправкою денного поїзда Одеса – Перемишль номер 36, що відправляється зі станції Одеса-Головна і прибуває на станцію Перемишль Головний (країна: Польша).
У рамках започаткованого у 2013 році Генеральною Асамблеєю ОНН Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, управлянням інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управляння Державної служби з питань праці, з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим та протидіяти торгівлі людьми, інспекторами праці було проведено інформаційно-роз’яснювальний захід.
З початку повномасштабного вторгнення ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені.
У період збройного конфлікту ризик торгівлі людьми зростає, тому щоб не стати жертвою потрібно звертатися за допомогою до відповідних державних органів, а також до перевірених агентів, сприймати інформацію критично та перевіряти її в офіційних джерелах.
У випадку, якщо ви стати жертвою торгівлі людьми або свідком такої ситуації не мовчіть! Звертайтеся до державних та міжнародних органів за допомогою, таким чином ми зможемо знизити рівень торгівлі людьми.
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці