Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Проект за участю Світового Банку: «Модернізація системи соціальної підтримки населення в Україні

Дата: 20.02.2024 23:34
Кількість переглядів: 69

Фото без опису  

В рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення в Україні» реалізуються заходи з поширення сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та попередження соціального сирітства (реформування дитячих інтенатних закладів) у пілотних регіонах України, а саме у Київській, Одеській, Чернігівській областях та м. Києві.

 

Процес трансформації інтернатних закладів передбачає комплексний підхід, який включає:

-  визначення інтернатів з найгіршим рівнем якості життя дітей, розробку та затвердження органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування регіонального плану збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) та формування планів трансформації конкретних інтернатів з поступовим виведенням дітей, які там перебувають (повернення в біологічні сім’ї або влаштування до сімейних форм виховання);

-  створення на базі інтернатів, що реформуються, центрів для надання соціальних послуг або форм виховання дітей в умовах, максимально наближених до сімейних (з урахуванням потреб громади);

-  розвиток моделі соціальних послуг відповідно до потреб громади, з особливим акцентом на послуги раннього виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою вчасного вирішення проблем сім’ї для попередження потрапляння дітей в інтернатні заклади.

Для організації і проведення зазначених заходів Мінсоцполітики на конкурсній основі залучає компанії-консультантів для надання консультаційних послуг з розробки і впровадження планів трансформації інтернатних закладів у кожному регіоні. Для цього, відповідно до процедур Світового банку, розробляється технічне завдання, проводиться конкурс з відбору компанії та за результатами конкурсу приймається рішення щодо переможця, з яким укладається відповідний договір на виконання заходів.

Наразі діяльність щодо розробки і впровадження регіонального плану реформування дитячих інтернатних закладів і розвитку соціальних послуг для сімей з дітьми триває у м. Києва та в Київської області.

Окрім того, розробляються зміни до законодавства щодо обмеження ризиків влаштування дітей до інтернатних закладів та прискорення їх реформування.

Постанова № 268 від 05.04.2017„Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

 Департаментом прав дітей та усиновлення розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”, метою якого єврегулювання механізму надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, для забезпечення гарантованої законодавством державної підтримки, та найкращих інтересів дітей при визначенні та реалізації заходів їх соціального захисту.

Постанова затверджена 5 квітня 2017 року, № 268.

Розпорядження № 230 від 05.04.2017 „Про схвалення Концепції Державної соціальної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року

 

 Департамент прав дітей та усиновлення розробив Концепцію Державної соціальної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року”. Виконання зазначеної Програми дасть змогу удосконалити державну систему захисту прав та інтересів дитини, у тому числі дітей з інвалідністю, створити дружнє до дітей середовище в суспільстві відповідно до міжнародних зобов'язань, забезпечити доступність дітей до всіх видів якісної медичної допомоги починаючи з народження, забезпечити раннє виявлення соціальних проблем, запобігання порушенням прав дитини шляхом удосконалення системи соціальних послуг у територіальних громадах, модернізувати систему захисту прав та інтересів дітей, які вчинили правопорушення, шляхом удосконалення превентивних заходів. Крім того, Програма передбачає здійснення моніторингу результативності та оцінювання ефективності заходів, що проводитимуться в її межах.

Концепція затверджена розпорядженням КМУ 5 квітня 2017 року, № 230.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь