Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Раннє втручання — флагманський проєкт Мінсоцполітики зі створення безбар’єрного простору в Україні

Дата: 01.03.2024 09:37
Кількість переглядів: 135

Фото без опису

За перші роки життя дитина проходить величезний шлях: від немовляти, яке ще нічого не вміє, до маленької людини, яка може ходити, танцювати, займатися спортом; розмовляти, формулювати свої бажання, озвучувати думки; цікавитися творчістю і мати власні уподобання. 

І саме в цей період у фахівців та батьків найкращі можливості допомогти дитині з виявленими порушеннями розвитку, які можна скоригувати.

Тому Мінсоцполітики спільно з іншими секторами продовжує впроваджувати на рівні громад послугу раннього втручання, мета якої – надання своєчасної якісної допомоги родинам з дітьми раннього віку, що  мають порушення розвитку або ризик їх виникнення. Такі діти можуть отримати допомогу, підтримку та навчання саме тоді, коли вони найбільш потрібні. 

При цьому послуга є сімейноцентрованою, аджеу центрі уваги не лише дитина, що має складнощі, а вся родина. Послуга включає супровід родин, які виховують малюків із порушеннями розвитку, підтримку в подоланні кризи, у розвитку життєво необхідних навичок у дитини, покращення взаємодії малечі із членами родини та соціумом.

Загалом, у рамках цієї послуги, фахівці сприяють розвитку дитини, посиленню можливостей сім’ї та включенню родини у життя громади.

Це один із флагманських проєктів Міністерства у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської, 

Що передбачає послуга

Раннє втручання передбачає: раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю (наприклад, лікар, ерготерапевт, дитячий психолог, терапевт мови і мовлення, фахівець із соціальної роботи та інші спеціалісти), оцінювання розвитку, якщо виявляють проблеми – з ними працюватимуть у синергії з батьками. 

Після обстеження дитини – для родини складається індивідуальний план. Там зазначаються цілі для дитини та батьків, заходи, щоб їх досягти, строки виконання заходів і тд. У подальшому визначений спеціаліст, зустрічаючись з родиною щотижня, може допомогти батькам прийняти ситуацію, дати розуміння, що можна скоригувати, як розвивати дитину, як з нею спілкуватися і поводитися тощо. Тобто послуга додає батькам компетентності, а дитині – шанс на якісний розвиток.

Хто може скористатися послугою

Послугою можуть скористатися сім’ї, які виховують дітей з певними порушеннями (дитячий церебральний параліч, розлади аутистичного спектра, синдром Дауна, епілепсія та інші), що супроводжуються затримкою розвитку (розумового, моторного, соціально-емоційного, комунікативного). Також ті, хто має ризик появи затримки розвитку внаслідок якихось біологічних та соціальних чинників. Приміром, передчасно народжені немовлята, діти, які перебувають у будинку дитини, сім’ї з травматичним досвідом тощо. .

«Ми продовжуємо навчання фахівців та створення нових команд, аби всі родини, в яких є діти до 4-х років зі порушеннями розвитку чи високим рівнем ризику таких порушень, отримали підтримку в межах програми раннього втручання. Так, у 2023 р. було підготовлено ще 16 команд раннього втручання (65 фахівців із раннього втручання) з 12-ти регіонів України. Заявки подали 287 команд.

Ця послуга пропонує дуже важливі превентивні механізми, аби допомогти дитині, у т.ч. – запобігти її потраплянню в заклади інституційного догляду», — розповіла заступниця міністра соцполітики Уляна Токарєва.

Вона підкреслила, що комплексний підхід раннього втручання допомагає батькам розвивати сильні сторони дитини та її автономність. Адже перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого росту та розвитку, й  у цілому – її майбутнього.  

«Раннє втручання» – проєкт Мінсоцполітики – у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь