Українці на ТОТ зможуть оформити тимчасове посвідчення громадянина України за заявою членів сімʼї або законних представників

Дата: 29.02.2024 19:00

Як повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, відповідний проєкт розроблений МВС, а рішення про його розробку ухвалено Координаційним штабом з питань виїзду з ТОТ.

Так, згідно з порядком тимчасове посвідчення громадянина України оформлюватимуть органи ДМС на підставі звернень:

• одного з батьків (усиновлювачів);
  • опікунів, піклувальників або інших законних представників;
  • одного з подружжя;
  • повнолітніх дитини або онука/онуки;
  • рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;
  • офіційного звернення Мінреінтеграції.

Оформлення тимчасового посвідчення громадянина України можливе для таких осіб:

• які втратили паспорт громадянина України, але щодо яких міститься інформація про оформлення паспорта (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС;
  • для осіб до 18 років, щодо яких відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС.

Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятиметься безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви-анкети.

Готовий документ надсилатиметься до відповідного територіального органу ДМС або Мінреінтеграції з метою передачі його законному представнику або члену сімʼї.

Представник передаватиме документ особі, на імʼя якої оформлене таке тимчасове посвідчення.