Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій

Дата: 24.03.2024 09:05

Під час інфаркту життєво важливо якнайшвидше звернутися по медичну допомогу. Діагностика й лікування інфаркту для ветерана – безоплатні включно з ліками та всіма необхідними обстеженнями. Їх вартість лікарні оплачує Національна служба здоров’я України.

Допомога надається в закладі, який має договір із НСЗУ за пакетом “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”. Таких лікарень зараз 74, зокрема, чотири – приватні. Електронне направлення не потрібне: лікування інфаркту безоплатне як у разі доставлення “швидкою”, так і в разі самозвернення.

Ветеран може розраховувати на такі, зокрема, послуги:

• цілодобові аналізи (клінічний і біохімічний аналізи крові, група крові й резус-фактор, коагуляційний гемостаз, глюкоза, кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда тощо);
  • цілодобові інструментальні дослідження (ангіографія судин, ЕКГ, ЕХО-КГ, рентген тощо);
  • екстрена катетеризація коронарних артерій серця;
  • забезпечення ліками з Нацпереліку основних лікарських засобів і за рахунок централізованих закупівель МОЗ;
  • своєчасне знеболення та анестезія;
  • забезпечення компонентами і препаратами крові;
  • інтенсивна терапія;
  • реабілітація.

Докладніше про безоплатне лікування інфаркту можна дізнатися на сайті НСЗУ у розділі “Громадянам / Пріоритетні стаціонарні послуги”.

Більше інформації на сторінці НСЗУ Національна служба здоров'я України