Які ментальні розлади найчастіше зустрічаються у дітей та як діяти батькам?
Тривожний розлад, розлад дефіциту уваги та гіперактивність, розлади харчування, депресія та інші розлади настрою, посттравматичний стресовий розлад – це порушення психічного здоров’я, які найчастіше трапляються у дітей.
Дитині, яка лікується від ментального розладу, або у неї вперше діагностували такий розлад, важливо розуміти, що вона не самотня з цим досвідом, і батьки допоможуть їй впоратись. Відчуття підтримки та безпеки є базовими умовами поліпшення стану дитини. Завдяки такій допомозі дитина зможе швидше одужати або покращити ментальне здоров’я.
За будь-яких проявів ментальних розладів у дитини ви можете звернутися до педіатра, сімейного лікаря чи терапевта. Він надасть допомогу у межах своєї компетенції, а за потреби – скерує до вузького спеціаліста (невролога, психолога, психіатра тощо).
Нагадаємо, що з початком повномасштабної війни допомога у сфері ментального здоров’я стала одним із пріоритетів Програми медичних гарантій. В межах ПМГ НСЗУ запровадила пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Більше про послуги з підтримки ментального здоров’я, які можна отримати у сімейного лікаря, читайте за посиланням: https://nszu.gov.ua/.../chi-dopomozhe-simejnij-likar-iz...
Адреси і контактні телефони закладів, які надають безоплатні послуги з охорони психічного та психологічного здоровʼя, у кілька кліків можна дізнатися на дашборді на сайті НСЗУ або зателефонувавши в контакт-центр НСЗУ 16-77.
Також користуйтеся корисними ресурсами Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?”. В “Аптечці швидкої психологічної допомоги” зібрано інформацію, як навчитися піклуватися про себе та своїх рідних:
- як допомогти дитині https://www.howareu.com/#section-help-child-text
- як допомогти собі https://www.howareu.com/#section-first-aid-kit
- техніки самодопомоги https://www.howareu.com/#techniques