Робота без бар’єрів: спрощуємо інтеграцію людей з інвалідністю в робочий колектив
98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, проте можливість знайти роботу для них оцінюють як низьку, згідно з Національним соціологічним дослідженням про сприйняття людей з інвалідністю в Україні.
Щоб стимулювати підприємців наймати людей з інвалідністю, зробити для таких працівників робоче середовище безпечним і комфортним, сприяти їх інтеграції в колектив, Мінекономіки разом з партнерами серед неурядових організацій реалізують низку програм.
“Для усунення бар’єрів на робочому місці минулого року Мінекономіки запустило програму компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Підприємці можуть отримати від держави до 106 тис. грн за придбані для своїх працівників спеціальні меблі, обладнання, пристрої, щоб вони могли комфортно працювати. Майже дві сотні роботодавців вже цим скористались. В рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської “Ти як?” разом з партнерами BetterMe запровадили програму для підвищення продуктивності праці. Понад пів тисячі компаній подали заявки на підключення до додатку, щоб їхні співробітники змогли ним користуватись для підтримки свого фізичного і ментального здоров’я. Вітаємо ініціативу партнерів щодо розширення можливостей застосунку”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
Щоб покращити культуру взаємодії з людьми з ампутованими кінцівками, українська компанія BetterMe
у співпраці з Всеукраїнським сучасним центром протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії для усіх, хто постраждав від війни Superhumans
розробили навчальний курс “Спілкування без бар’єрів” у застосунку BetterMe: Mental Health
Курс розроблений психологами для розвитку етичного спілкування у суспільстві та покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями у комунікації з людьми з ампутацією. У рамках курсу кожен зможе знайти відповідь на такі питання:
Як визначити, що нас бентежить та над чим варто працювати?
Як почати розмову, коли всі слова здаються недоречними?
Як перестати відчувати сором і провину перед людиною з інвалідністю?
Всі користувачі застосунку BetterMe: Mental Health можуть знайти цей курс на головному екрані або у розділі “Цікаве”.
“Наші захисники та захисниці повертаються до цивільного життя і, переважно, це люди з інвалідністю. Нам всім дуже важливо навчитися з ними спілкуватися та зробити їх перебування на робочому місці максимально комфортним. В першу чергу - це звичайно про фізичну доступність, але окрім фізичних барʼєрів ми маємо говорити про психологічні барʼєри. Як правильно спілкуватися? Як почати розмову? Куди подіти очі? Чи варто допомагати? Як коректно запропонувати допомогу? І низка інших питань, до яких ми не готові. Саме тому ми разом з BetterMe створили курс, який зможе трішки зняти напругу і стати асистентом в спілкуванні з колегами на протезах. Я щаслива, що такі ініціативи зʼявляються і що ми все більше усвідомлюємо важливість змін”, – коментує Ольга Руднєва, СЕО Superhumans Center.
“Близько 50 тисяч українців потребують протезування, це найбільший показник з часів Першої світової війни. Передбачаючи проблему інтеграції людей з ампутацією у суспільство, ми з Superhumans розробили відповідний інструмент. Курс “Спілкування без бар’єрів” покликаний допомогти покращити взаємодію та сприяти формуванню інклюзивного суспільства в Україні”, — коментує засновниця та СЕО BetterMe, Вікторія Рєпа.
Нагадаємо, BetterMe: Mental Health – застосунок для збалансованого та усвідомленого життя з індивідуальним щоденним планам, керованими медитаціями, вправами для дихання, афірмаціями, звуками для сну та цілодобовим доступом до спеціалістів із психічного здоров’я. З початку повномасштабної війни застосунок став безкоштовним для всіх українців, він доступний для завантаження на iOS та Android
На сьогодні застосунками BetterMe користуються близько 2 млн українців.
Більше інформації на сторінці Міністерство економіки України