Створено Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, який має запрацювати завтра.

Дата: 04.04.2024 11:29

Від початку повномасштабного вторгнення ми розпочали порушувати питання відшкодування українцям збитків, завданих війною. У цій сфері є перший крок – це створення Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, який має запрацювати завтра.

👉 Перша категорія заяв стосується пошкодженого та знищеного житла. Загалом Реєстр буде налічувати 40 категорій. Важливо підкреслити, що окрім матеріальних збитків до Реєстру має вноситися і шкода, завдана життю та здоров’ю постраждалих.

Реєстр запустили доволі швидко: менш ніж за рік. Його створення показує, що держава та міжнародні партнери мають чітку мету. Для того, щоб її досягти мають бути долучені всі. Тому першочергово закликаю постраждалих належно фіксувати свої збитки та збирати усі можливі докази на їхнє підтвердження. Міжнародна спільнота дуже відповідально ставиться до доказової бази.

☝️ Водночас зазначу, що Реєстр збитків не є судом або комісією з призначення компенсацій. Сам Реєстр збитків не розглядатиме заяви, що надходять до нього. По суті він не визначатиме суму збитків і не призначатиме жодних виплат. Він лише оцінює подані заяви та визначає їхню прийнятність.

Для розгляду прийнятих до Реєстру заяв надалі створять спеціальну комісію, яка виконуватиме цю функцію.

‼️Зазначу, що відкриття Реєстру сприятиме створенню повної бази збитків й наближенню початку процедури стягнення відшкодування з РФ. Також це є важливим кроком для відновлення справедливості!

Дмитро Лубінець