A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Що робити якщо прийшло сповіщення від ТЦК та СП, що Захисник зник безвісти за особливих обставин?

Дата: 16.04.2024 13:41
Кількість переглядів: 21

Фото без опису

Родини, які проживають невизначену втрату, тобто, мають зниклих безвісти рідних — це особлива категорія. Часом невизначеність затягується на роки. І, на жаль, є ситуації, де ми не зможемо повернути усіх.

Що робити якщо прийшло сповіщення від ТЦК та СП, що Захисник зник безвісти за особливих обставин?

Про це під час онлайн зустрічей, що проводить Простір Можливостей зі спільнотою, яка проходила навчання у тренінговому центрі Простору, розповіла Марія Петришин, керівниця окремого підрозділу “Групи Патріот” (яка займається пошуком зниклих безвісти за особливих обставин та полонених, надає консультації рідним у правовому полі), керівниця Перший жіночий ветеранський простір «Рехаб»та директорка львівського Будинок воїна.

1️⃣ При отриманні сповіщення про зникнення безвісти рідного, потрібно дізнатись інформацію:

🔘Місце зникнення (є в сповіщенні)

🔘Обставини зникнення (є в сповіщенні)

🔘Координати місця зникнення (йдеться про географічні координати, найчастіше можна дізнатись від побратимів)

🟢 За можливості, попросіть представників ТЦК та СП надати вам копію сповіщення про зникнення, яке вони отримали від військової частини. Часто, воно містить більше корисної інформації (особливо про підрозділ та звання, посаду).

Важливо❗️не розповсюджуйте та не публікуйте у соціальних мережах світлини Захисника у військовій формі, локацію останнього місця його перебування (зникнення), номер військової частини. Такі дії можуть нашкодити Захиснику у випадку переховування чи потрапляння в полон.

💬 “Коли зникає рідна людина, родичі починають писати про це на сторінках соцмереж, телеграм каналів, шукати знайомих. Це може створити проблеми родинам зниклих безвісти — до них можуть телефонувати шахраї, вимагати гроші за звʼязок або навіть повернення полоненого. Але ще більше проблем це може створити людині, яка можливо опинилася в полоні. Багато історій є про те, як українські військові переховуються в цивільному одязі на окупованих територіях. Там є люди, які їм допомагають. Але інформація у соцмережах може викрити його. Військовий може приховувати інформацію про себе і свою посаду у війську, перебуваючи у полоні, тим часом як рідні оприлюднюють її”, - пояснює Марія Петришин.

2️⃣ Подайте Заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин до територіального органу Національної поліції України. У заяві вказується максимально повна, відома заявнику, інформація щодо Захисника та його зникнення — всі відомі обставини щодо місця перебування, особливих прикмет (татуювання, шрами, пірсинг і т.д.), речей, які він міг би мати із собою (мобільний телефон, документи, прикраси) тощо.

🟢 Найближчі родичі Захисника мають здати біологічні зразки для порівняння ДНК-профілів. Якщо у зниклого немає кровних родичів, можливе взяття зразка ДНК з особистих речей зниклого.

☝️Через 24 години з часу подання заяви про зникнення (відповідно до ст. 60 КПК України) потрібно отримати витяг з ЄРДР, де безпосередньо буде зазначено ПІБ слідчого у справі.

Відомості, зазначені у заяві про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, підлягають внесенню до Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин.

3️⃣ Звернутись в Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України (СБУ),

▪️якщо є дані про ймовірне потрапляння військовослужбовця в полон за телефоном (044) 321-11-21, +38 (098) 321-11-21 (повідомлення надсилати у Viber, WhatsApp),

▪️повідомлення в Telegram надсилати на номер +38 (067) 650-83-32.

▪️Електронні листи надсилати на ел. адресу: united_center@ssu.gov.ua.

▪️Також, можливо подати інформацію, заповнивши гугл форму: https://docs.google.com/.../1FAIpQLScCpF9IMFayFW.../viewform

4️⃣ Звернутись в Національне інформаційне бюро (тел. 16-48)

5️⃣ Звернутись до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (тел. 0 800 300 155)

6️⃣ Звернутись до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

💬 “Ми наголошуємо ❗️що звʼязок потрібно тримати тільки з офіційними організаціями”, - додає Марія.

🟢 Але рідні повинні також моніторити різні канали, бо тільки вони можуть упізнати свою близьку людину.

💬 “Так, це психологічно важко, але батьки чи дружина можуть упізнати свого рідного з бородою, завʼязаними очима, в шапці…”

Також, можуть допомогти звʼязки з командирами або побратимами, хоча не завжди вони мають право повідомляти ту чи іншу інформацію. І це також потрібно розуміти.

Важливо ❗️Якщо людина загинула, але вважається зниклою безвісти через певні обставини, наприклад, неможливість забрати тіло з поля бою, юридично вона може бути визнана загиблою через пів року після закінчення війни. Або в судовому порядку — через пів року від визнання зниклим безвісти.

Щодо полонених. РФ не надає списків тих, хто вважається у їхньому полоні.

 

 

Коаліція ветеранських просторів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь