A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Багато українців уже встигли скористатися електронними можливостями для пацієнтів.

Дата: 23.04.2024 13:56
Кількість переглядів: 15

Фото без опису

Сьогодні онлайн-запис на візит до лікаря, електронні рецепти та дистанційні консультації вже стали звичними для нас, а цифрові застосунки для пацієнтів – невідʼємними на наших смартфонах.

Цифрові сервіси для пацієнтів – це багатофункціональні електронні інструменти, призначені для розширення доступу пацієнтів до медичних послуг, своїх даних та інформаційних ресурсів про здоров'я.

Ці сервіси мають на меті доповнити, полегшити та поліпшити процес отримання медичних послуг та дозволяють пацієнтам більш активно бути залученими у піклування про своє здоровʼя.

Серед найбільш поширених цифрових сервісів для пацієнтів в Україні можна виокремити:

▪️Сервіси онлайн-запису на прийом до лікаря – цифрові застосунки та веб-сайти, які дозволяють знайти лікаря потрібної спеціальності, переглянути відгуки про нього та записатися на прийом.

▪️Телемедичні сервіси – застосунки, які дозволяють спрощувати комунікацію між лікарем та пацієнтом та проводити віддалені консультації.

▪️Застосунки моніторингу показників здоровʼя – програми та спеціальні пристрої, які дозволяють фіксувати та відстежувати такі показники як артеріальний тиск, пульс, фізичну активність, калорії, рівень цукру в крові та багато інших для того, щоб виявляти тенденції здоровʼя.

▪️Портали та застосунки для замовлення ліків – дозволяють забронювати чи сформувати замовлення призначених лікарських засобів.

▪️Цифрові платформи лабораторій – веб-сайти та застосунки лабораторій, які дозволяють замовляти послуги та переглядати результати лабораторних досліджень.

▪️Кабінети пацієнта – мобільні застосунки та веб-сайти, які обʼєднують декілька цифрових сервісів (до прикладу, онлайн-запис, телеконсультації тощо), а також можуть зберігати та аналізувати інформацію про здоровʼя пацієнтів.

Одними з провайдерів пацієнтських цифрових сервісів також можуть бути медичні інформаційні системи (МІС). Читайте більше про пацієнтські сервіси МІС у наступних публікаціях.

Зауважимо, що на сьогодні існуючі пацієнтські сервіси на ринку ІТ-послуг в медицині не контролюються державою та не інтегровані з державною електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

З впровадженням особистого кабінету пацієнта, інтегрованого з ЕСОЗ, зʼявлятиметься все більше цифрових можливостей, які будуть доступні для українців.

#eHealth_UA #технології_здоровʼя #ЕСОЗ #Кабінет_пацієнта_ЕСОЗ

 

НСЗУ Національна служба здоров'я України 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь