Український центр культурних досліджень запустив інформаційну кампанію «Етніка: українські народні художні промисли». Частина 1 - "Решетилівська вишивка “білим по білому”"

Дата: 03.05.2024 15:15

РЕШЕТИЛІВСЬКА ВИШИВКА

Решетилівська вишивка “білим по білому” (Полтавська область, Україна) має яскравий впізнаваний стиль — вишиття та змережування білими нитками білого полотна. Найбільш поширені вироби — рушники та вишиті сорочки, на яких вишивальниці використовують до 10 різних технік вишивки.

Решетилівські майстри, зберігаючи майже двохсотлітні автентичні орнаменти, створюють авторські роботи та увиразнюють вишивку регіону.

Технологія виконання вишивки “білим по білому” селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області належить до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України й подана на розгляд для внесення до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.