Інформаційна кампанія «Етніка: українські народні художні промисли». Частина 3 - "Етніка гутництво"

Дата: 11.05.2024 14:21

ГУТНИЦТВО

Гутництво — один із найдавніших народних художніх промислів із незмінною технологією виробництва близько 1000 років. Гутне скло — побутовий та святковий посуд, виготовлений біля скловарної печі майстром вручну способом вільного видування.

Раніше широко використовувались скляні посудини для зберігання зерна, муки, вина, олії тощо. Окремої уваги заслуговують старовинні скляні вироби у вигляді тварин — зайців, півнів та ведмедів.

Сучасне українське художнє скло представлено плеядою митців, кожен з яких викристалізував впізнаваний авторський стиль. Майстри, чутливо інтерпретуючи сьогодення у склі, експериментують та використовують додаткові матеріали — метали, тканини, дерево тощо.

Естетика українського художнього скла є невід’ємною складовою європейських та світових тенденцій розвитку цього мистецтва.