4 травня — Міжнародний день протидії булінгу

Дата: 04.05.2024 14:30

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях.

Булінг може бути:

☑️Фізичний – штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

☑️Економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.

☑️Психологічний – поширення образливих чуток, ігнорування, погрози, жарти, шантаж тощо.

☑️Сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, знімання відео у переодягальнях, сексуальні погрози, поширення образливих чуток тощо.

☑️Кібербулінг – приниження за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, інтернету тощо (пересилка неоднозначних фото, обзивання телефоном, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу, цькування через соціальні мережі).

Якщо ваша дитина, її друзі чи однокласники стали жертвами таких дій, зверніться за допомогою ↘️

✔️До адміністрації школи

✔️До працівника ювенальної превенції або поліцейського якому ви довіряєте

Зателефонуйте↘️