Як пережити розлучення під час війни: поради від ветерана та психолога Українського ветеранського фонду Олександра Чаморсова
Зберегти сімейні стосунки чи розлучитися — це залежить від самої пари. Обоє мають зрозуміти, чи будуть вони відверто спілкуватися, ділитися своїми думками та емоціями, аби ухвалити спільне рішення.
Важливо усвідомити, що в стосунках відповідальність розділена на двох. Коли вдається ухвалити спільне рішення, тоді мінімізується почуття провини, покладене на когось одного. Дійти згоди і вирішити, що ми або залишимося разом, або розходимось – це свідоме і зріле рішення.
Памʼятайте, обидві сторони потребують підтримки, бо вони є постраждалими. Розлучення – це процес переживання втрати, і це боляче. Щоб це пережити, потрібен час на усвідомлення і прийняття.
Питання розриву стосунків по-особливому актуальне для ветеранів. Адже їм важливо знати, що на них чекають, що вони важливі і потрібні. Це те, що дає можливість виживати на війні, розуміючи: у мене є місце, мета, зв'язок. Тому, якщо цей зв'язок втрачається в особистих взаєминах, дуже важливо вчасно підтримати, щоб людина не залишилась наодинці.
Більше порад читайте у матеріалі Олександра Чаморсова: https://glavcom.ua/.../rozluchennja-pid-chas-vijni-jak...
Під час складних випробувань не слід нехтувати кваліфікованою допомогою. Фахівці Гарячої лінії Українського ветеранського фонду надають підтримку щодня та цілодобово. Дзвінки у межах України безплатні: 0800332029.
Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.