Сьогодні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Дата: 14.05.2024 13:24

2 тисячі 659 українців та українок відзначені почесним званням Праведників народів світу. Кожна така історія – це врятоване людське життя та особиста перемога конкретної людини над злом нацизму.

У найтемніших обставинах, коли наші люди ще не могли знати, коли закінчиться війна, вони не зраджували найкращого, що є в серці кожного. Ризикуючи собою, вони рятували тих, кому нацисти несли загибель.

Ми памʼятаємо і шануємо цю сміливість та людяність. Україна наслідує серця, які залишалися на боці добра та перемогли, і ніколи не пробачить тих, хто зараз відтворює ненависть XX століття й несе війни іншим народам. Життя переможе!

Президент України Володимир Зеленський