Щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам'яті маленьких українців, чиє життя забрала війна

Дата: 04.06.2024 08:42

За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у світі відзначається Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року № 1490-ІХ 4 червня в Україні є Днем вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім'ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. З 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни» станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей.

Проте такі дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірної інформації через активні бойові дії і тимчасову окупацію частини території України.

Пам'ять кожної безневинної дитини жертви агресії має бути вшановано в Україні.

Першою леді Оленою Зеленською 4 червня 2022 року було започатковано щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам'яті маленьких українців, чиє життя забрала війна (https://www.president.gov.ua/news/u-kiyevi-vshanuvali-pamyat-ditej-zagiblih-unaslidok-rosijsko-75597).

Доєднуйтеся до акції!

Знищується народ. Знищується нація. Знищується основна цінність – наше майбутнє.

Не забудемо! Не пробачимо!