​​​​​​​Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу.

Дата: 06.06.2024 12:43

✅ Ветерани та військові мають можливість встановити зубні протези безоплатно. Для цього діє спеціальний урядовий пілотний проєкт “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.

Зробити зубні протези мають право:

🔸 учасники бойових дій;

🔸 особи з інвалідністю внаслідок війни;

🔸 військовослужбовці.

🟡 Скористатися послугою зубопротезування можна у тому закладі, що має договір із НСЗУ за відповідним напрямом. Таких лікарень наразі 45. Знайти найближчу – допоможе онлайн-мапа на сайті НСЗУ: https://cutt.ly/GeqUxtjB. Також контакти закладів можна дізнатися за безкоштовним номером контакт-центру НСЗУ 16-77.

Для отримання послуг із зубопротезування потрібно:

➡️ взяти направлення у лікаря-стоматолога;

➡️ звернутися до закладу за договором із НСЗУ;

➡️ написати заяву про отримання послуги за пілотним проєктом уперше;

➡️ надати копії документів з пред’явленням їх оригіналів: паспорт, картка платника податків, посвідчення УБД, або учасника війни, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або військовий квиток.

Ветеран чи військовий може розраховувати на такі послуги:

✔️ обстеження, зокрема, рентгенографія;

✔️ виготовлення зубних протезів – знімного або незнімного; металокерамічного, нейлонового або акрилового;

✔️ підготовка ротової порожнини до встановлення зубних протезів (без урахування лікувальних процедур);

✔️ встановлення зубних протезів;

✔️ знеболення на всіх етапах зубопротезування.

Докладно про послуги з зубопротезування читайте на сайті НСЗУ у розділі “Громадянам”: https://cutt.ly/Reeetyti.

👉 Кожному ветерану гарантовано право на безоплатне встановлення зубних протезів на суму до 14 984 грн – ця сума є граничною вартістю послуги, яка може бути надана за рахунок коштів державного бюджету.

📌 Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

НСЗУ Національна служба здоров'я України