Усиновлення та опіку над дітьми без батьківського піклування спрощено, щоб допомогти їм швидше потрапити у нові родини.

Дата: 04.06.2024 15:20

❓ЯКІ ФОРМИ ПІКЛУВАННЯ МОЖЛИВІ❓

✅ УСИНОВЛЕННЯ - це прийняття усиновлювачем у сімʼю дитини на правах дочки чи сина, яке здійснюється на підставі рішення суду.

✅ ОПІКА 一 форма захисту дитини, яка залишилась без піклування. Вона передбачає державні пільги для виховання. Опікунами дитини можуть стати родичі або хрещені батьки дитини.

✅ ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ - форма прихистку дитини, яка залишилась без піклування батьків або без звʼязку із сімʼєю. Тимчасово влаштувати можуть служба у справах дітей або уповноважений орган Національної поліції до сімʼї родичів, знайомих, у прийомну сімʼю, дитячий будинок сімейного типу, сімʼю патронатного вихователя, заклад соціального захисту дітей.

☝️Ця форма діє, поки не знайдуть батьків дитини або вона набуде статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

ДЕРЖАВА КРОК ЗА КРОКОМ СПРОЩУЄ ШЛЯХ ДІТЕЙ ДО СВОЇХ РОДИН.

❓Що змінилось?

Родина-кандидат в усиновлювачі зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду, якщо має ПОЗИТИВНИЙ ВИСНОВОК райдержадміністрації (або виконавчого органу міської чи районної у місті ради) про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини.

🔹Служби у справах дітей мають доступ до інформації про дітей, які потребують усиновлення, не тільки в межах свого міста / громади, а й по всій країні.

Усім кандидатам в усиновлювачі надходитиме запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину, щойно вона потраплятиме на облік. Тобто більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного.

Про усиновлення під час війни читайте в аналітиці від керівника #центральнаюстиція Кирила Міненка: https://lb.ua/.../560656_viyna_zabrala_batkiv_yak...

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м.Київ