Що таке дитяча праця та експлуатація?

Дата: 09.06.2024 13:02

❗️Діти відносяться до групи ризику торгівлі людьми, оскільки вони є найуразливішими, які не здатні усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними, приймати за своєю волею самостійні рішення, чинити опір насильницьким чи іншим незаконним діям, тому найчастіше саме діти потрапляють у рабства.

📌Що таке дитяча праця та експлуатація?

🖇Дитяча праця – оплачувана і неоплачувана робота та діяльність (в тому числі послуги), що в психологічному, фізичному, соціальному або моральному планах пов’язані з небезпекою чи заподіянням шкоди дитині. Дитяча праця - це праця, яка є шкідливою та небезпечною для дітей і є забороненою міжнародним і національним законодавством.

🔎Експлуатація дітей включає: залучення дитини в протиправну або злочинну діяльність (в тому числі в торгівлю чи виробництво наркотиків та жебракування); використання дітей у збройних конфліктах; роботу, яка за своїм характером чи умовами праці може нанести шкоду здоров’ю чи безпеці дітей відповідно з визначенням національного законодавства; найм або залучення до роботи дитини, яка не досягла відповідного мінімального віку для прийому на таку роботу, інші форми експлуатації і незаконне усиновлення.

📣Також звертаємо увагу, що працює «гаряча лінія з протидії експлуатації» 527 безкоштовно та конфіденційно щодня 8:00–20:00

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці