Українське законодавство передбачає низку пільг для ветеранів війни на ринку праці
Після повернення до цивільного життя ветерани можуть зіштовхнутися з різними труднощами, такими як адаптація до нових умов життя, розв’язання фінансових проблем та пошук роботи. За даними Українського ветеранського фонду, близько 30% зараз не мають місця роботи, хоча ринок відчуває нестачу кадрів.
“Ситуація в Україні складається таким чином, що багато людей змушені переїжджати на нові місця. Часто родина військових опиняються в ситуаціях, коли маючи освіту та кваліфікацію не можуть знайти роботу, розбудовувати кар'єру. Щоб полегшити цю ситуацію, необхідно розширювати можливості родин ветеранів”, — вважає виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Руслана Величко.
Українське законодавство передбачає низку пільг для ветеранів війни на ринку праці:
переважне право на залишення на роботі у випадку скорочення штату працівників;
виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності працюючим особам з інвалідністю до 4 місяців поспіль або до 5 місяців протягом календарного року, а також допомоги по державному соціальному страхуванню за весь період перебування в санаторії, з урахуванням проїзду туди і назад у разі, коли для лікування не вистачає щорічної і додаткової відпусток;
позачергове працевлаштування за спеціальністю відповідно до підготовки та висновків медико-соціальної експертизи;
використання чергової щорічної відпустки у зручний час;
одержання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.
Як йдеться у дослідженні, яке Український ветеранський фонд проводить за підтримки Міжнародний фонд "Відродження", право на чергову та додаткову відпустку у зручний час можуть допомогти ветеранам ефективніше впоратися зі стресом та фізичною втомою, що можуть накопичуватися через їхній досвід участі в бойових діях. При цьому важливо, аби самі роботодавці розуміли та дотримувалися цього права ветеранів, а також сприяли їхньому соціальному та професійному відновленню після закінчення служби у збройних силах чи участі у бойових діях.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як імплементація міжнародного досвіду у сфері працевлаштування ветеранів, може полегшити їхню реінтеграцію в Україні https://veteranfund.com.ua/.../mizhnarodnyy-dosvid-u.../
Український ветеранський фонд Мінветеранів