Просити про психіатричну допомогу — не соромно!

Дата: 14.06.2024 14:32

За даними ВООЗ, в Україні 8 мільйонів людей живуть з психічними розладами, проте лише частина з них звертаються до спеціалізованих лікарів та закладів за допомогою.

Отримати психіатричну допомогу в Україні можна не виходячи з дому. Її надаватимуть в рамках Програми медичних гарантій пацієнтам із розладами психіки та поведінки, які не мають гострого перебігу захворювання, але потребують спостереження з боку психіатра. Така допомога — безоплатна для пацієнтів.

⁉️Що я можу отримати за пакетом?

🔸Огляд мультидисциплінарною командою та надання психіатричної та психосоціальної допомоги;

🔸Формування індивідуального плану лікування і реабілітації;

🔸Підтримку у дотриманні плану лікування й реабілітації, корекцію плану;

🔸Оцінку соматичного стану та видачу е-направлень для надання спеціалізованої медичної допомоги та інше;

Повний перелік послуг можна переглянути на сайті НСЗУ: https://bit.ly/3Vui6gs

⁉️Як мені отримати допомогу за пакетом?

🔹Взяти направлення у лікаря, з яким підписано декларацію, або ж у психіатра. Також має бути встановлений діагноз психічного чи неврологічного розладу.

🔹З направленням звернутися у медичний заклад, що має договір із НСЗУ за відповідним пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». У 2024 році таких медзакладів — 68.

Знайти контакти цих лікарень можна на дашборді за посиланням — https://bit.ly/3ReP1TQ

Також отримати консультацію про гарантовані державою медичні послуги ви можете на нашій гарячій лінії «Номер здоров'я» за телефонами:

📞(096) 2-888-003

📞(095) 2-888-005